פארקים נגישים ומשלבים

בית איזי שפירא פועל בשני מישורים על מנת לאפשר נגישות ושילוב לכלל האוכלוסייה ולאנשים עם מוגבלות בפרט.

1. מישור ארצי– נקבע במטרה לפתח מערך גדול של מתחמי שעשועים נגישים במדינת ישראל. אנו מאמינים כי כל רשות מקומית צריכה לתת לילדים עם צרכים מיוחדים את הזכות והמקום לבלות בקהילה בצורה שווה לכל ילדי ישראל. לשם כך, בית איזי שפירא נתן ייעוץ בתחום עד כה ל-20 רשויות והיד עוד נטויה.

כדי שמשפחות תוכלנה להגיע וליהנות מהפארק, יש צורך בשינוי עמדות בקהילה של אותה רשות מקומית הבונה את הפארק. ללא שינוי העמדות, המשפחות סופגות ביקורת, הרחקה ודחייה, מה שמונע מהם להגיע מלכתחילה למקומות ציבוריים אלו.

הדרך בה אנו עובדים היא על-ידי הקמת ועדה ארצית הפועלת הן בנוגע לפן הפיזי והן בפיתוח תוכניות לנגישות חברתית. בועדה נמצאים נציגים מביטוח לאומי, קרן אריסון, עיריית רעננה, מפעל הפיס, המועצה לישראל יפה, קרן של”ם, נציבות השוויון, עיריית רמת גן, אגף השיקום, ערוץ הופ וכמובן – בית איזי שפירא.

לצורך ההסברה ברמה הארצית חברנו לערוץ הופ ויחד איתם אנו יוצאים בפעילות של שינוי עמדות ארצי, באמצעות התוכנית “רחוב סומסום” ובאמצעות אתר הבית שלהם וחוברות הסברה. רחוב סומסום יצר דמות חדשה, סיוון, בובה יפה וחכמה היושבת בכסא גלגלים. דרך דמות זו מעבירה התוכנית מסרים לקבלת השונה, סובלנות והכרה בכוחות של ילדים עם צרכים מיוחדים. אין ספק שזו דרך משמעותית לשינוי עמדותיהם של ילדים קטנים בנושא נכויות.

2. מישור מקומי– מטרה- יישום רעיון הנגישות ברעננה. אנו בבית איזי שפירא, מפעילים תוכניות חברתיות בגני ילדים,  בתי ספר ומסגרות לחינוך מיוחד. במהלך השנה אנו עורכים פסטיבלים בחגים השונים ובחופש הגדול לכלל הילדים. חשוב להדגיש כי הפעילות של בית איזי שפירא ברעננה בתחום הפארק הנגיש (פארק חברים) מהווה בניית מודל ללמידה והפצה ברחבי הארץ.