יום של הישגים לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות!

תאריך עדכון: 18 בדצמבר 2016

הישג מרשים ומרגש לפורום הארגונים וההורים: פעוטות עם מוגבלות (בתפקוד DQ62 ומטה) יהיו זכאים לגמלת ילד נכה של הביטוח הלאומי החל מגיל 9 חודשים.
ילדים עם עיכוב התפתחותי חמור, שנצפה החל מגיל תשעה חודשים עוברים תהליך אבחון ארוך ומורכב שמסתיים בסביבות גיל חמש עם אבחנה של מוגבלות שכלית התפתחותית בינונית או קשה או אוטיזם שמזכה אותם בגמלת ילד נכה של ביטוח לאומי.
עד היום, לאורך כל תהליך האבחון הארוך, במהלכו אחד ההורים הפסיק בדרך כלל לעבוד והילדים עברו טיפולים רבים ושונים, לא קיבלה המשפחה כל סיוע כספי. בתהליך ארוך ומורכב הצליח הפורום, בהובלת עו”ד ולרי זילכה, לעגן את זכויותיהם של ילדים אלה לקבלת גמלת נכה מהביטוח הלאומי החל מגיל תשעה חודשים ועד לסיום תהליך האבחון.

באותו יום ממש רשמו חברי הכנסת אילן גילאון, דב חנין וקארין אלהרר הישג משמעותי כשהעבירו בקריאה טרומית את הצעת החוק להגדלת קצבות הנכות עד גובה שכר המינימום.
אנו מברכים את חברי הכנסת על הצעת החוק החשובה וגאים ומתרגשים להיות שותפים במאמציו של פורום ההורים והארגונים ביצירת מהפך שישנה לטובה את חייהן של אלפי משפחות בישראל!

 
זכינו בפרס! ארגון ה-EASPD (האיגוד האירופאי של נותני שירות לאנשים עם מוגבלות ) לציון 25 שנה לפועלו העניק לנו פרס בעבור הובלת פעילות ‘פורום ארגונים והורים’ בקטגוריית ה-‘גיל הרך’ שנת 2021!

זכינו בפרס! ארגון ה-EASPD (האיגוד האירופאי של נותני שירות לאנשים עם מוגבלות ) לציון 25 שנה לפועלו העניק לנו פרס בעבור הובלת פעילות ‘פורום ארגונים והורים’ בקטגוריית ה-‘גיל הרך’ שנת 2021!

זכינו בפרס! ארגון ה-EASPD , האיגוד הגדול באירופה לאנשים עם מוגבלות מעניק פרס לבית איזי שפירא על “פורום הארגונים וההורים למען ילדים עם מוגבלות ” בקטגוריית ‘התערבות מוקדמת בגיל הרך’  איגוד EASPD  הוא הארגון האירופאי הגדול  המכנס תחתיו למעלה מ- 20,000 ארגונים בתחום המוגבלות. לציון 25 שנה ל-EASPD,  החליט הארגון […]

הזמנה לראיונות לקבוצת מנהיגות נשים

הזמנה לראיונות לקבוצת מנהיגות נשים

אילו חוויות יש לך, כאישה עם מוגבלות, ממפגש עם צוותים רפואיים? האם לדעתך יש מקום לשיפור? אנחנו רוצות לשמוע אותך! קבוצת מנהיגות של נשים עם מוגבלות בבית איזי שפירא, בשיתוף הקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלויות בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן, מחפשות מרואיינות עם מוגבלות לפרויקט המקדם נגישות לשירותי בריאות עבור נשים […]

הצטרפו אלינו לצהרון!

הצטרפו אלינו לצהרון!

צהרון תומך שילוב מיועד ל: ילדים בגילאי בי”ס יסודי (כיתות א’-ה’) עם מוגבלות מוטורית | משולבים בחינוך הכללי | מאזור השרון בצהרון יקבלו הילדים: ארוחת צהריים חמה טיפולים ממקצועות הבריאות: ריפוי בעיסוק / פיזיותרפיה קבוצת תמיכה רגשית חברות עם קבוצת השווים מידע נוסף: הצהרון פועל בבית איזי שפירא בימים ב’, […]

0  תגובות