מעמד יועץ מיוחד מטעם האו”ם

ביולי 2012, קיבל בית איזי שפירא הכרה בתפקידו כמוביל עולמי בפיתוח טיפולים חדשניים לשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות, כשזכה בסטטוס יועץ מיוחד למועצה הכלכלית-חברתית של האו”ם (ECOSOC).

ECOSOC, משמש כפורום המרכזי לגיבוש ההמלצות הניתנות לאו”ם ולמדינות החברות בו, בתחום המדיניות הכלכלית והחברתית. בית איזי שפירא הינו אחד מ- 26 ארגונים ישראלים שזכו בסטטוס זה, הראשון שקיבל הסטטוס בתחום המוגבלויות.

מעמד זה מעניק לבית איזי שפירא את האפשרות לחלוק את ניסיונו על מנת לסייע לעבודה של המועצה, להשתתף בישיבות ובכנסים הקשורים לתחום המוגבלויות באו”ם, לפתח קשרים מקצועיים עם ארגונים ברחבי העולם, להתעדכן בהתפתחויות ומגמות אחרונות, להעלות את המודעות הציבורית לנושא המוגבלויות, ולעקוב אחר ולסייע ביישום האמנה הבינלאומית בדבר זכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות.

ג’ין יודס, מנכ”לית בית איזי שפירא: “אני שמחה שבית איזי שפירא קיבל מעמד מייעץ למועצה הכלכלית והחברתית של האו”ם. זוהי הכרה בינלאומית לעבודה הקשה ומסירות הצוות, המתנדבים והתומכים הרבים שלנו. יש לנו כל כך הרבה מה לחלוק וגם ללמוד ממדינות אחרות, ומעמד זה יאפשר לנו ליצור קשרים ולהחליף מידע עם מומחים מובילים בתחום המוגבלויות מרחבי העולם.”