שתפו: יום המוגבלויות הבינלאומי – קמפיין הגברת מודעות בפייסבוק של בית איזי שפירא

תאריך עדכון: 22 בדצמבר 2019

3.12.19 – היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות, זוהי הזדמנות נהדרת לחגוג את ההשתלבות הגוברת וההתקדמות בחברה. ליום זה אזכור מיוחד בלוח השנה כי עדיין קיים פער בחברה שלנו! ביום זה בחרנו לחשוף מספר נתונים מעודדים אך עם זאת בכל יום יש להוסיף ולפעול לשיתוף שווה זכויות של כל אדם בחברה:

 

יום המוגבלויות הבינלאומי

 

לעמוד בפייסבוק

40% מהאנשים עם מוגבלות שירתו בצבא או בשירות לאומי.

בשנים האחרונות חלה עליה של למעלה מ 100% במספר הצעירים עם מוגבלות המתנדבים לשירות הלאומי, בינואר 18 שירתו ב1,105 בשירות לאומי לעומת 458 בינואר 2014.

צה”ל נמנע מלפרסם נתוני גיוס מדוייקים, אך ידוע כי בעבר היו מתנדבים כמה מאות בשנה, וכיום מתנדבים כמה אלפים.

 

 

לעמוד בפייסבוק

116 ספורטאיות וספורטאים פאראלימפיים ישראלים זכו ב375 מדליות אולמפיות!

 

 

לעמוד בפייסבוק

19% מהאנשים עם מוגבלות בעלי תואר ראשון ויותר!

זאת למרות ש – 42% מהסטודנטים עם מוגבלות דיווחו כי הם אינם מקבלים את כל ההתאמות הלימודיות שלהן הם זקוקים, וש – 33% מהם שקלו לעזוב את הלימודים בגלל העדר נגישות ו/או התאמות.

 

 

לעמוד בפייסבוק

51% מן האנשים עם מוגבלות בגיל העבודה מצאו מקום עבודה, לעומת 40% בשנת 2002. זו עליה מרשימה שמגיעה בזכות העקשנות וההתמדה, ולמרות ההדרה והקשיים.

העליה קרתה למרות שהמדינה לא עומדת במכסות העסקה שהיא מחוייבת להם על פי חוק חובת יצוג הולם בשירות המדינה. כיום רק 2.2% מעובדי המדינה הם בעלי מוגבלויות במקום 5% כפי שהחוק מחייב. אם המדינה היתה עומדת ביעדים שהיא הציבה לעצמה, היינו היום במקום טוב יותר.

 

 

יום עיון בנושא “זהות, עבודה ואהבה”

מרכז מרופין לקריירה ובית איזי שפירא מזמינים אתכם ליום עיון בנושא “זהות, עבודה ואהבה” . במסגרת יום העיון יושק ספרו של ד”ר בני הוזמי “זהות של מסוגלות”. נשמח לראותכם! הזמנה ב-PDF להרשמה לחץ

בית איזי שפירא גאה להשתתף בשבוע המצוינות הישראלית, יוזמת קרן טראמפ

בית איזי שפירא גאה להשתתף בשבוע המצוינות הישראלית, יוזמת קרן טראמפ

נשמח להזמינכם ל”בית פתוח”: סיור התנסות חווייתית, והיכרות עם מרכזי המצוינות שלנו ולמפגשים מרתקים ומעשירים בסגנון TED. אנו שמחים להכיר לכם את טומי, משתמש תת”ח (תקשורת תומכת חילופית) וכיום סטודנט לתואר ראשון. סיפורו האישי של טומי, הוא סיפור של מצוינות, השראה ואהבה: “אני טומי ברצ’נקו, אקטיביסט, גר בראש העין. אני […]

פסח שמח מבית איזי שפירא- והגדנו לכם ביום הזה…

פסח שמח מבית איזי שפירא- והגדנו לכם ביום הזה…

חשוב לי להשמיע את קולי “אני טומי ברצ’נקו, אקטיביסט, גר בראש העין. אני מכיר את “בית איזי שפירא” הרבה מאוד זמן, הייתי בגן הילדים ב”מרכז דה לו” וכאן למעשה התחלתי את המסע שלי. במקום הזה עזרו לי לבנות את עצמי ולהתפתח ולהרגיש ילד כמו כל אחד. כאן גם נתנו מעטפת […]

0  תגובות