פתיחת שנה עם ראש עיריית רעננה

תאריך עדכון: 20 בספטמבר 2018

לפתיחת שנת הלימודים החדשה זכינו בביקור מכובד!

ראש העירייה – מר איתן גינזבורג, נורית דנינו – ראשת מינהל החינוך, עו”ד אודליה כהן – שינדורף – יו”ר ועד ההורים של רעננה נפגשו היום עם  ג’ין יודס המנכ”לית של בית איזי שפירא ולילי לוינטון הסמנכ”לית המקצועית.

ראש העיר והצוות המלווה סיירו במסגרות היום שלנו – מרכז דה-לו לגיל הרך, מסגרת הכוללת מעון יום שיקומי ובו 4 גנים לפעוטות עם מוגבלות בגילאי 0-3 המשולבים במעוננו בהתאם לחוק מעונות יום שיקומיים. ובבית הספר לחינוך מיוחד בבית איזי שפירא המיועד לתלמידים בגילאי 6 – 12 שנים עם לקויות מוטוריות מורכבות ומוגבלות שכלית התפתחותית קלה- בינונית.

בביקור במרכז דה לו נפגשו עם עדנה קרני, מנהלת המרכז שסיפרה שהשנה בפעם הראשונה נקלטו 31 ילדים חדשים. ימים של התרגשות פתיחת השנה ומפגש עם הורים חדשים אשר בפעם הראשונה נכנסים עם ילדם למסגרת חינוכית מותאמת, מקבלת ומכילה עם צוות מקצועי ובעל ניסיון. מסגרת בה פוגשים משפחות המתמודדות עם חוויות יום – יומיות דומות.

האורחים חוו ארוחת בוקר עם הילדים, שרו שירים והשתתפו במפגש חינוכי עם הגננת. בפרידה ניפנף דוד הקטן בידו ואף שלח נשיקה באוויר לראש העיר. מתיקות באוויר!

בבית הספר פגשו את המנהלת חני שחק ונכנסו לכיתה א’ שרק אתמול עברו בפעם הראשונה בשער בית הספר. חני הציגה את שיטות הלימוד המשלבות אייפדים ומחשבי תקשורת חליפית תומכת כחלק בלתי נפרד ממערכי השיעור. חני מאמינה כי כל ילד הוא ילד בהוויתו. כל ילד רוצה, לחוות, לשחק ללמוד דברים חדשים.

גם השנה יושם דגש בבית הספר על תהליכי ייצוג עצמי –  חשוב מאוד ללמד מגיל צעיר שיש לך בחירה עצמאית וביטוי אישי – מקנה לילדים לגדול עם ביטחון עצמי עם המוגבלות הקיימת ולייצג עצמם לשוויון חברתי. הילדים נוכחים בקביעת תכנית הלימוד האישית שלהם ווהשנה לראשונה כבכל בית ספר נבחרו מועצת תלמידים שכבר החליטו איזה שירים יתנגנו בהפסקה.

נורית דנינו תמכה ואמרה: “היום אנשים מדברים מעל ראשם של אנשים עם מוגבלות. כל כך נכון ללמד לדבר בעד עצמם. להגיד בדיוק מה רוצים.”

ראש העיר סיכם ואמר: “דבר ראשון שנכנסים לבית איזי שפירא רואים מפעל של נשמה גדולה. יישר כח! על עבודתכם ועל החיוך שמלווה את המסדרונות. שנה טובה לכולכם.”

ביקור ראש עירית רעננה

ביקור ראש עירית רעננה

ביקור ראש עירית רעננה

מימין: איתן גינזבורג, ראש עיריית רעננה, ג'ין יודס , מנכל"לית בית איזי שפירא, נורית דנינו - ראשת מינהל החינוך בעיריה, לילי לוינטון - סמנכ"לית מקצועית בבית איזי שפירא ועו"ד...

IMG_3105small

ראש העיריה בכיתה הורודה עם רוני , ליהיא ושילה

IMG_3078small
IMG_3106small
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

 

 
תודה שחשבת עלינו :) כחלק מקמפיין גיוס המון לספר הביכורים “מילה לאיתי”

תודה שחשבת עלינו :) כחלק מקמפיין גיוס המון לספר הביכורים “מילה לאיתי”

תודה לליהי קירשנר! שבחרה לשלב תרומה בעבור ילדי בית איזי שפירא במקביל עם מטרה חשובה נוספת ללמד ילדודס בצורה פשוטה עברית, בספרה החוויתי החדש “מילה לאיתי”. קצת על הפרויקט – ליהי קירשנר:  ליהי טיבי קירשנר, 41,  נשואה לברק ואם לאיתי, בן שבע ולמילה, בת ארבע וחצי. עורכת דין בעלת תואר […]

שיתוף פעולה מתוק! עולם הממתקים ובית איזי שפירא בפרויקט התרמה משותף :)

שיתוף פעולה מתוק! עולם הממתקים ובית איזי שפירא בפרויקט התרמה משותף :)

בדרככם לחו”ל מצאו בדיוטי-פרי את סניפי “עולם הממתקים” ואת קופסאות הסוכריות הצבעוניות… ותרמו לנו 10 ש”ח , בתמיכתכם נוכל להמשיך לקדם ולפעול למען עולמם של ילדים ובוגרים עם מוגבלות…

חאלד תלמיד בית הספר שלנו מספר לחבריו על חג הרמאדן

חאלד תלמיד בית הספר שלנו מספר לחבריו על חג הרמאדן

ימי הרמאדן מורגשים באוויר ושתי הפתעות יש לנו : סיפור קצר על ילד מדהים- חאלד, תלמיד בבית הספר של איזי שפירא ברעננה. חאלד הכין עם אחותו מצגת על רמאדן והציג אותה לכל חבריו לבית הספר (שאף אחד מהם אינו מוסלמי) ולצוות, במסגרת “כוכב השבוע”. הילדים היו קשובים, והביעו התעניינות רבה, שאלו […]

0  תגובות