פעילות פורום ארגונים והורים למען ילדים עם מוגבלות במושב הקיץ של הכנסת

תאריך עדכון: 28 בספטמבר 2016

מושב הקיץ של הכנסת ננעל לפנות בוקר (יום חמישי, 4.8) וזו הזדמנות לעדכן בשורה של הליכי חקיקה אותם אנו מסייעים לקדם במסגרת פורום ארגונים והורים למען ילדים עם מוגבלות אותו מרכזת עו”ד ולרי זילכה מבית איזי שפירא.

הצעת חוק המועצה לגיל הרך – הצעת החוק מקודמת על ידי חברי הכנסת טרכטנברג, אלאלוף ואחרים. היא נועדה להקים מועצה שתאגם בתוכה נציגי משרדים רלוונטיים ואנשים מקצוע על מנת לקבוע מדיניות כוללת בנושאים של חינוך וטיפול של ילדים בגיל הרך. הפורום העיר הערות, שרובם נתקבלו ונכנסו לנוסח המוצע, אשר מבטיחים שבמסגרת זו ישמע קולם של ילדים עם מוגבלויות מתוך נקודת מבט מכלילה. ההצעה צפויה להעלות לקראה ראשונה במושב הבא.

שילוב פעוטות עם צרכים מיוחדים במעונות יום רגילים – הנושא עלה לדיון בוועדה המיוחדת לזכויות הילד של הכנסת  שיצאה בקריאה לשרי הרווחה והבריאות לקדם את הסוגיה, על ידי התאמות לפעוטות לצורך שילובם. כמו כן הוועדה תשקול לקדם חקיקה בנושא.

סיוע לפעוטות עם צרכים רפואיים – ביום ד’ התקיים דיון בוועדה לביקורת המדינה בראשות חה”כ קארין אלהרר בנושא המעונות היום השיקומיים, תוך התמקדות על הפעוטות שלא מצליחים לממש את זכותם למעון, או פעוטות שאין להם כלל זכאות כזו ואינם מקבלים סיוע מספק או בכלל מהמדינה. ח”כ אלהרר ביקשה ממשרד הבריאות לספק לה נתונים על מנת לבחון האם ניתן להסדיר תקציב בחוק התקציב המתגבש לשנתיים הקרובות ולטיפול בבעיות או לפחות בחלקן.

הסעות תלמידים בחינוך המיוחד – ועדת הפנים של הכנסת עוסקת בנושא זה בשנה האחרונה וקיימה כבר כמה ישיבות מעקב. מאחר ומשרד החינוך טרם התקין תקנות, קבעה הוועדה כי במהלך חודש אוגוסט תתקיים ישיבה מיוחדת עם מנכ”לית משרד החינוך בנושא על מנת להתרשם ולשמוע באופן ישיר היכן הקשיים בפתרון הנושא.

 

 

יום עיון בנושא “זהות, עבודה ואהבה”

מרכז מרופין לקריירה ובית איזי שפירא מזמינים אתכם ליום עיון בנושא “זהות, עבודה ואהבה” . במסגרת יום העיון יושק ספרו של ד”ר בני הוזמי “זהות של מסוגלות”. נשמח לראותכם! הזמנה ב-PDF להרשמה לחץ

בית איזי שפירא גאה להשתתף בשבוע המצוינות הישראלית, יוזמת קרן טראמפ

בית איזי שפירא גאה להשתתף בשבוע המצוינות הישראלית, יוזמת קרן טראמפ

נשמח להזמינכם ל”בית פתוח”: סיור התנסות חווייתית, והיכרות עם מרכזי המצוינות שלנו ולמפגשים מרתקים ומעשירים בסגנון TED. אנו שמחים להכיר לכם את טומי, משתמש תת”ח (תקשורת תומכת חילופית) וכיום סטודנט לתואר ראשון. סיפורו האישי של טומי, הוא סיפור של מצוינות, השראה ואהבה: “אני טומי ברצ’נקו, אקטיביסט, גר בראש העין. אני […]

פסח שמח מבית איזי שפירא- והגדנו לכם ביום הזה…

פסח שמח מבית איזי שפירא- והגדנו לכם ביום הזה…

חשוב לי להשמיע את קולי “אני טומי ברצ’נקו, אקטיביסט, גר בראש העין. אני מכיר את “בית איזי שפירא” הרבה מאוד זמן, הייתי בגן הילדים ב”מרכז דה לו” וכאן למעשה התחלתי את המסע שלי. במקום הזה עזרו לי לבנות את עצמי ולהתפתח ולהרגיש ילד כמו כל אחד. כאן גם נתנו מעטפת […]

0  תגובות