“זכיתי בשותפים מדהימים כמוכם, כמו הצוות של בית איזי שפירא המתנדבים, הקולגות, אנשי האקדמיה, קובעי המדיניות, התורמים ובמיוחד הילדים והמשפחות לאורך השנים שעיצבו את חיי.” מכתב הפרידה של ג’ין

תאריך עדכון: 16 בספטמבר 2019

חברים יקרים,

כנערה צעירה שגדלה  בדרום  אפריקה בצל האפרטהייד, ידעתי שאקדיש את חיי לגישור על פערים בחברה, לתיקון  עוולות חברתיות אי-צדק ולפעילות אשר תקדם  שוויון זכויות לכל.

בית איזי שפירא היה המקום המושלם עבורי למלא ייעוד זה. אני מסתכלת אחורה על התקופה שעבדתי כאן בגאווה וחשה מבורכת על ההזדמנות המדהימה שניתנה לי להוביל את הארגון המיוחד הזה.

בעוד שבעבר אנשים עם מוגבלויות חוו יחס מתנשא, נשארו בביתם או נשלחו למוסדות, כיום גוברת ההכרה  בהתמקדות ביכולות של האדם עם המוגבלות  ובזכותו המלאה לחיים של שוויון, צמיחה והשתתפות בחברה.

בענווה אומר,  כי חלק נכבד בשינוי גישה זה נזקף לזכות בית איזי שפירא ועבודתו, המתאפשרת בזכותכם,  שותפינו בארץ ובעולם.

הייתה לי הזכות לחזות בהשפעה הישירה על חייהם של ילדים ובוגרים עם מוגבלויות הבאים בשערינו מדי יום;  ללמוד מילדים ובוגרים עם מוגבלות ובני משפחותיהם  על כוחה האדיר של הרוח האנושית ולבסס את אמונתי כל יום מחדש שאדם הוא אדם הוא אדם.

אני גאה אף יותר שהשפעתנו אינה מוגבלת רק לקמפוסים שלנו ברעננה וקלנסווה, אלא גם בכל רחבי הארץ והעולם.

בישראל הקמנו את המרכז הראשון בארץ להתערבות מוקדמת (מרכז דה לו לגיל הרך) וכעת קיימים 130 מרכזים דומים בארץ. פתחנו את הבריכה ההידרותרפית הראשונה במדינה, וכעת ישנן 140 בריכות הידרותרפיות בארץ. הבאנו לארץ את חדר הגרייה החושית “סנוזלן” הראשון וכיום ניתן למצוא לא פחות מ-400 חדרי סנוזלן בישראל. הובלנו תיקונים של תשעה חוקים ותקנות אשר השפיעו על למעלה מ-410,000 אנשים בכל רחבי הארץ.  כ- 60,000 סטודנטים סיימו בהצלחה הכשרות בנושאים שונים במכון טראמפ שלנו.

בעולם, אנו חולקים את החידושים שלנו על-גבי במת האו”ם ובאמצעות שיתופי פעולה ייעוץ והכשרה  ב-30 מדינות, כולל ארה”ב, קנדה, בריטניה, דרום אפריקה וסין.

אני מאמינה שמנהיג אחראי צריך לדעת מתי הגיע הזמן להעביר את השרביט לדור הבא של מנהיגים ואני חשה שהגיע זמני לעשות כן.

אני מבקשת  להודות לכל  אחד ואחת מכם, שהייתם חלק מחיי במשך תקופה כה ארוכה. זכיתי בשותפים מדהימים כמוכם, כמו הצוות של בית איזי שפירא  המתנדבים,  הקולגות, אנשי האקדמיה, קובעי המדיניות ובמיוחד הילדים והמשפחות לאורך השנים שעצבו את חיי.

העבודה ליצירת חברה שוויונות טרם הסתיימה ואני מאמינה שתמשיכו את המסע אתנו משום שרק ביחד נוכל להוביל את השינוי.

שלכם,

ג’ין יודס

 
מפגש עם הסופרת: ספר הביכורים “מילה לאיתי” למען ילדי בית איזי שבוע

מפגש עם הסופרת: ספר הביכורים “מילה לאיתי” למען ילדי בית איזי שבוע

השבוע יערך בבית איזי שפירא מפגש מרגש בין הורי וילדי הגן עם המאיירת נורית צרפתי וסופרת הילדים ליהי קירשנר שבחרה לשלב תרומה בעבור ילדי בית איזי שפירא במקביל עם מטרה חשובה נוספת ללמד ילדודס בצורה פשוטה עברית, בספרה החוויתי החדש “מילה לאיתי”. תודה לליהי קירשנר! קצת על הפרויקט – ליהי […]

סביבון סוב… סוב… סוב…. מחכים לחנוכה ולמשחק הסביבון המשפחתי? מכירים מישהו המתקשה לשחק עם הסביבון הרגיל?  אם כן, אפליקציית Dreidelit היא בדיוק בשבילכם!

סביבון סוב… סוב… סוב…. מחכים לחנוכה ולמשחק הסביבון המשפחתי? מכירים מישהו המתקשה לשחק עם הסביבון הרגיל? אם כן, אפליקציית Dreidelit היא בדיוק בשבילכם!

מחכים לחנוכה ולמשחק הסביבון המשפחתי? מכירים מישהו המתקשה לשחק עם הסביבון הרגיל? אם כן, אפליקציית Dreidelit היא בדיוק בשבילכם!

חג חנוכה שמח- סיפורים שמפיצים אור!

חג חנוכה שמח- סיפורים שמפיצים אור!

בימי החג נשתף אתכם במספר סיפורים מרגשים מ”הבית”. בבית איזי שפירא למתנדבים/ות, להורים, לילדים, לבוגרים… לכל אחד סיפור של “אור” בחייו שיכול לתת השראה לכולנו. את הנר הראשון בחרנו להדליק עם דודאית רקאנטי- מתנדבת במסגרת שירות לאומי ששיתפה אותנו בסיפורה המרגש: לפני שמונה שנים, הייתה לי הזכות להיות בת שירות […]

0  תגובות