קורס סנוזלן – גישה רב חושית מבוקרת לטיפול

מקור השם סנוזלן בשילוב של שתי מילים בהולנדית: סנופלן (snuffelen) או באנגלית to sniff – לרחרח; ו-דוזלן (doezelen) או באנגלית to doze – לנמנם.

הסנוזלן הוא חדר לגרייה רב חושית -המשמש חלק ממרחב טיפולי המאפשר לקיים פעילות המשלבת רגיעה ואקטיביות. זהו חדר ייחודי המעוצב במטרה לגרות את כל חושי הילד, לעורר אותו לחקור את סביבתו באמצעות ציוד המפעיל את הילד בתנועה ובחושי הריח, המישוש, השמיעה והראיה. העיצוב המיוחד מעצים את תחושת הביטחון של המטופל, מרגיע אותו ומאפשר ריכוז והתקדמות.

יתרונו של החדר מתבטא בריכוז אמצעי גרייה מגוונים, הניתנים להפעלה מבוקרת מבחינת כמות, עוצמה וסוג הגירויים ומאפשרים תנאים מעודדים ליצירת קשר בלתי אמצעי (שפירא, 2002)

מטרת הקורס:

הקניית ידע לגבי פילוסופיית הטיפול בגרייה רב חושית מבוקרת. הסנוזלן עונה על הצורך של אנשי מקצוע העובדים עם אוכלוסיות מיוחדות המחפשים דרכים חלופיות לטיפול ומאפשר לסטודנטים ללמוד על החשיבות של סביבה מותאמת וגישת טיפול מאפשרת.

נושאי הקורס:

מערכת החושים, השפעת קושי סנסורי על התנהגות האדם, טכניקות מתאימות לטיפול בחדר, מודלים שונים של עבודה בסנוזלן עם אוכלוסיות שונות

מבנה הקורס: קורס פרונטלי, 6 מפגשים  סה”כ 40 ש”א.

תאריך פתיחה יעודכן בקרוב

עלות הקורס 1,850 ₪

הקורס מוכר לגמול לעובדים סוציאליים | לעובדי משרד החינוך- מוכר לשנת שבתון | הכרה לגמול במשרד החינוך- רק במסלול האישי ותלוי אישור הפיקוח

אמצעי תשלום: מזומן, אשראי או המחאות.

הקורס מוכר לגמול השתלמות ולשנת שבתון

לפרטים נוספים: רסיאלה דרור–  09-7701219  Rasid@beitissie.org.il