“מה שחשוב לנו זה לקדם שינויים ולעמוד על הזכויות שלנו ולא שמישהו אחר ידבר במקומנו.”

תאריך עדכון: 4 באוגוסט 2016

“חשוב לנו שישמעו את הקול שלנו” זהו המסר העיקרי העובר מהמשתתפים בקבוצות הסינגור העצמי ברחבי הארץ, פרויקט משותף של בית איזי שפירא, ואלווין ישראל, קרן משפחת רודרמן והפדרציה היהודית בלוס אנג’לס. מזה 4 שנים נפגשים אנשים בעלי מוגבלות שכלית במספר קבוצות ברחבי הארץ, ולומדים כיצד לקדם בעצמם שינויים בתחומים החשובים להם. בחודש יוני הוקמה קבוצה ארצית של נציגים מקבוצות שונות ומטרתה לקדם שינויי וחקיקה ברמה ארצית.

ארבעה משתתפים מהקבוצה הארצית לוקחים חלק בצוות הפיתוח של הפרויקט.

הקבוצה הארצית  מונה 19 משתתפים, המגיעים מהקריות שבצפון ועד באר שבע שבדרום, מהמרכז ומירושלים ולכולם מטרה אחת, להשפיע על מדיוניות וחקיקה באמצעות מפגשים בהם יביעו עמדתם מול קובעי מדיניות, חברי כנסת, וכן ישתתפו בוועדות הכנסת.

מספר משתתפים מהקבוצה הארצית,  השתתפו כבר בדיונים ובכנסים העוסקים בחוק האפוטרופסות ואף השתתפו בפגישה בכנסת בנושא.

הקבוצה לומדת סינגור וייצוג עצמי מהו; כיצד פועלים הכנסת וגופי ממשלה שונים; מהי האמנה הבינלאומית בדבר זכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות והשפעתה על חייהם בישראל;   כיצד להופיע בפני התקשורת ואיך מקדמים שינויים בחוק מול גופי ממשלה ומדינה.

המשתתפים יבחרו שניים- שלושה נושאים המעסיקים את רוב הקבוצות ובהם יש לפעול לשינוי ברמה ארצית. את הנושאים הללו ילמדו בצורה מעמיקה.

בקבוצה ניתן לפגוש נציגים מארגונים שונים, אלווין ישראל, אקים תל-אביב, אקים ירושלים, אגודת עמי בבאר שבע, א.ד.נ.מ. מהקריות, ובית קידר ברעננה.

כחלק מפעילותה, תקיים הקבוצה ביקורים בכנסת, תשתתף בדיוני וועדות בכנסת, תיפגש עם חברי כנסת ושרים, כמו כן תקיים מפגשים עם גופים כגון נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בישראל, נציגי משרד הרווחה וכד’.

“מה שחשוב לנו זה לקדם שינויים ולעמוד על הזכויות שלנו ולא שמישהו אחר ידבר במקומנו.”

 

 

 

יום עיון בנושא “זהות, עבודה ואהבה”

מרכז מרופין לקריירה ובית איזי שפירא מזמינים אתכם ליום עיון בנושא “זהות, עבודה ואהבה” . במסגרת יום העיון יושק ספרו של ד”ר בני הוזמי “זהות של מסוגלות”. נשמח לראותכם! הזמנה ב-PDF להרשמה לחץ

בית איזי שפירא גאה להשתתף בשבוע המצוינות הישראלית, יוזמת קרן טראמפ

בית איזי שפירא גאה להשתתף בשבוע המצוינות הישראלית, יוזמת קרן טראמפ

נשמח להזמינכם ל”בית פתוח”: סיור התנסות חווייתית, והיכרות עם מרכזי המצוינות שלנו ולמפגשים מרתקים ומעשירים בסגנון TED. אנו שמחים להכיר לכם את טומי, משתמש תת”ח (תקשורת תומכת חילופית) וכיום סטודנט לתואר ראשון. סיפורו האישי של טומי, הוא סיפור של מצוינות, השראה ואהבה: “אני טומי ברצ’נקו, אקטיביסט, גר בראש העין. אני […]

פסח שמח מבית איזי שפירא- והגדנו לכם ביום הזה…

פסח שמח מבית איזי שפירא- והגדנו לכם ביום הזה…

חשוב לי להשמיע את קולי “אני טומי ברצ’נקו, אקטיביסט, גר בראש העין. אני מכיר את “בית איזי שפירא” הרבה מאוד זמן, הייתי בגן הילדים ב”מרכז דה לו” וכאן למעשה התחלתי את המסע שלי. במקום הזה עזרו לי לבנות את עצמי ולהתפתח ולהרגיש ילד כמו כל אחד. כאן גם נתנו מעטפת […]

0  תגובות