טקס הענקת אות המתנדב הצעיר ברעננה

תאריך עדכון: 1 ביוני 2014

מודעת אות המתנדב-01

אתמול (יום ראשון) נערך טקס הענקת אות המתנדב הצעיר ברעננה ע”ש רבקה אחימאיר ז”ל בבית איזי שפירא, בחסות ראש עיריית רעננה, מר זאב בילסקי. בטקס צויינו השנה 18 שנים לפטירתה של רבקה אחימאיר ז”ל.

 רבקה , יחצנית במקצועה, היתה דמות מוכרת ואהובה בקהילה ברעננה. רבקה עבדה שנים רבות במסגרות של קופת חולים והקימה את תחום יחסי הציבור בבית איזי שפירא והיתה לה מחוייבות אישית עמוקה לנושא ההתנדבות, בעיקר של ילדים ונוער, והיא פעלה רבות כדי לקדם תחום זה.

 רבקה תרמה רבות להעלאת המודעות הציבורית לחזון של בית איזי שפירא – יצירת חברה המאפשרת לילדים ולבוגרים עם מוגבלות את מירב ההזדמנויות לצמיחה ולהשתתפות בחיי הקהילה.

 לאחר מותה הוחלט להנציח את זכרה בטקס שנתי בו ייבחרו מתנדבים צעירים מצטיינים הלומדים בבתי הספר הייסודים ועד תלמידי תיכון .

 מאז, ובכל שנה, מציגים מועמדותם לאות המתנדב מעל 100 תלמידים מתנדבים, מבתי הספר השונים ברעננה תנועות הנוער והארגונים הוולנטירם השונים. כל המועמדים זוכים לאות מופת על פעילותם למען הקהילה.

ועדה ציבורית בוחרת מכל שכבה, כחמישה מתנדבים מצטיינים.

 לפני כשנתיים, ולאור העובדה כי אירגונים שונים מעניקים הכרה למתנדבים בפעילויות למען הקהילה,

התקבלה ההחלטה להעניק את אות המתנדב ע”ש רבקה אחימאיר ז”ל למתנדבים צעירים המתנדבים לעזרת אנשים בתחום מוגבלויות. זאת מתוך מטרה לעודד את הדור הצעיר להכיר את עולם המוגבלויות, ולהניח בסיס איתן ליצירתה של חברה המשלבת בתוכה אנשים עם מוגבלויות.

 באותו טקס ניתן אות מיוחד למתנדבים מקרב תנועות הנוער בעיר לזכרו של שלומי ליכטמן ז”ל שנפל במילוי תפקידו והיה המתנדב הראשון בבית איזי שפירא.

 

יום עיון בנושא “זהות, עבודה ואהבה”

מרכז מרופין לקריירה ובית איזי שפירא מזמינים אתכם ליום עיון בנושא “זהות, עבודה ואהבה” . במסגרת יום העיון יושק ספרו של ד”ר בני הוזמי “זהות של מסוגלות”. נשמח לראותכם! הזמנה ב-PDF להרשמה לחץ

בית איזי שפירא גאה להשתתף בשבוע המצוינות הישראלית, יוזמת קרן טראמפ

בית איזי שפירא גאה להשתתף בשבוע המצוינות הישראלית, יוזמת קרן טראמפ

נשמח להזמינכם ל”בית פתוח”: סיור התנסות חווייתית, והיכרות עם מרכזי המצוינות שלנו ולמפגשים מרתקים ומעשירים בסגנון TED. אנו שמחים להכיר לכם את טומי, משתמש תת”ח (תקשורת תומכת חילופית) וכיום סטודנט לתואר ראשון. סיפורו האישי של טומי, הוא סיפור של מצוינות, השראה ואהבה: “אני טומי ברצ’נקו, אקטיביסט, גר בראש העין. אני […]

פסח שמח מבית איזי שפירא- והגדנו לכם ביום הזה…

פסח שמח מבית איזי שפירא- והגדנו לכם ביום הזה…

חשוב לי להשמיע את קולי “אני טומי ברצ’נקו, אקטיביסט, גר בראש העין. אני מכיר את “בית איזי שפירא” הרבה מאוד זמן, הייתי בגן הילדים ב”מרכז דה לו” וכאן למעשה התחלתי את המסע שלי. במקום הזה עזרו לי לבנות את עצמי ולהתפתח ולהרגיש ילד כמו כל אחד. כאן גם נתנו מעטפת […]

0  תגובות