המרכז ההידרותרפי הוא מרכז מוביל בטיפול , שיקום והכשרה בתחום ההידרותרפיה.   

הטיפול ההידרותרפי  הוא כלי טיפולי בו נעשה שימוש בהשפעת תכונות המים וביתרונות התנועה במים לצורך השגת מטרות  שיקומיות. 

בטיפול ניתן לבצע תרגילי חיזוק, גמישות, סבולת ותרגילי שיווי משקל ללא עומס על השלד. כמו כן, הטבילה במים מאפשרת הפחתת כאב במהלך ולאחר הטיפול. 

פעוטות, ילדים ומבוגרים בעלי מגבלות מוטוריות מורכבות משיגים בטיפול ההידרותרפי הפעלה מוטורית מגוונת ביתר קלות. באמצעות שימוש בטכניקות טיפול מתאימות, הם לומדים להשיג שליטה בתנועת גופם במים.  

כאשר המגבלה של המטופלים היא מגבלה בתחום התקשורת או בתחום הוויסות החושי ותכנון התנועה, ניתן להשתמש בתכונות המים בשילוב עם טכניקות טיפול מתאימות בכדי לעזור גם בתחומים הללו. 

הטיפול מתבצע בתקשורת מלאה עם המטופל ומשפחתו וכן עם שאר אנשי מקצועות הבריאות המטפלים בכדי לתת מענה כולל ככל האפשר לצרכי המטופל. 

אנו רואים חשיבות לא רק בהישגים הפיזיים אלא גם בתרומה הרגשית והחברתית של הטיפול ההידרותרפי שמעניק הנאה, חווית הצלחה, תחושת שליטה ושיפור בדימוי העצמי. ההישג מתבטא גם  במעבר המטופל מפעילות טיפולית להשתתפות בפעילות ספורטיבית מהנה, תוך פיתוח יכולות, עצמאות ובטחון. 

הטיפוליםמתבצעים בשתי בריכות שחייה טיפוליות ובבריכת ג’קוזי, המחוממות לטמפרטורה של ºC33.5 בכל ימות השנה. אחת הבריכות היא בריכת הידרו זן המצוידת באביזרים המאפשרים למטפל לשלב טיפול רב חושי מבוקר לפי גישת הסנוזלן. 

הטיפול ההידרותרפי מתאים לתינוקות, ילדים ומבוגרים עם:

– שיתוק מוחין, עיכוב התפתחותי, תסמונות גנטיות, אוטיזם ומוגבלות שכלית. 

סרבול, בעיות קשב וריכוז 

 כאבים כרוניים 

– בעיות אורתופדיות: בעיות גב,שבריםעקמת, אוסטאופורוזיס ומחלות מפרקים, או לאחר ניתוחים אורטופדיים 

– בעיות נוירולוגיות: אירוע מוחי, פגיעות ראש ופגיעות חוט שדרה, פרקינסון 

ניתן לשלב את הטיפול ההידרותרפי עם טיפולי פיזיותרפיהריפוי בעיסוקטיפול רגשי וספורט טיפולי כחלק מתוכנית שיקום כוללנית במרכז הספורט וביחידה לטיפול רגשי של בית איזי שפירא  

למי פונים? 

תהליך הקבלה הינו אישי וכולל העברת הפנייה להידרותרפיה או אישור רפואי להידרותרפיה, מסמכים רפואיים רלוונטיים, מילוי שאלון ופגישת היכרות לצורך בדיקה וההערכה ראשונית, תיאום ציפיות וקביעת תכנית טיפול 

חשוב לדעת! 

– ניתן לקבל החזר עבור טיפולי הידרותרפיה מקופות החולים. מומלץ לבדוק עם קופות החולים ולקבל מהן אישור לכך לפני תחילת הטיפול. 

– המרכז פועל בימים א’-ה’, בין השעות 07:30-21:00 וביום ו’ בין השעות 08:00-15:00 

* לרישום ומידע נוסף, ניתן לפנות למזכירות המרכז בטלפון: 09-7701205 או בכתובת המייל: hydrotherapy@beitissie.org.il