המסגרת הטיפולית מורכבת מצוות רב מקצועי מומחה הכולל פסיכיאטר, פסיכולוג, קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק ועובדת

סוציאלית. הצוות פועל במטרה לשפר את מצבו של המטופל תוך מתן מענה לצרכיו הנפשיים- התנהגותיים הייחודיים.

הצוות:

 • שפי משיח (M.A.)
  מנהלת היחידה לאבחנה כפולה. קלינאית תקשורת, מטפלת משפחתית וזוגית.
  מנהלת היחידה לאבחנה כפולה, שייכת לצוות היחידה מיום הקמתה. מטפלת משפחתית וזוגית, אנליטיקאית קבוצתית, וקלינאית תקשורת. כקלינאית תקשורת ביחידה - עוסקת באבחון ויעוץ קשיים הקשורים לתקשורת, שפה ודיבור. בנוסף נותנת יעוץ וטיפול משפחתי והורי למשפחות וצוות הפונים ליחידה לאבחנה כפולה. הפונים ליחידה לאבחנה כפולה.
 • עו"ס ליטל רווה
  מרכזת את תחום העבודה הסוציאלית ביחידה.
  עובדת סוציאלית, מרכזת את תחום העבודה הסוציאלית ביחידה הכולל: קבלת פניות לטיפול, עריכת ראיונות הכרות, הצגתם בפני היחידה וקשר עם שירותי הקהילה. בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בן גוריון. בעלת ניסיון קודם בתחום ההערכה והטיפול באוכלוסיית בריאות הנפש ובסביבה העוטפת אותה. אני מאמינה בזכות אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים לקבל את השירותים המותאמים והייחודיים להן וזאת על מנת להגיע למימוש מירב הפוטנציאל הקיים.
 • גליה שיה
  פסיכולוגית, מתמחה בפסיכולוגיה שיקומית (בסיום התמחות)
  פסיכולוגית, מתמחה בפסיכולוגיה שיקומית (בסיום התמחות). בעלת BA בפסיכולוגיה ובמזרח אסיה (אוניברסיטת ת"א), MA בנוירופסיכולוגיה שיקומית (המכללה האקדמית ת"א-יפו). ביחידה לאבחנה כפולה בבית איזי שפירא אני עובדת יחד עם הצוות הרב מקצועי בתהליך ההערכה והטיפול, הדרכת הורים וצוותים, בניית תכניות טיפוליות ושיקומיות ועוד. בעלת ניסיון בטיפול ובאבחון נוירופסיכולוגי של ילדים, נוער ומבוגרים בעלי לקויות התפתחותיות שונות. בנוסף לעבודתי ביחידה משמשת כפסיכולוגית במדור לחינוך מיוחד- השירות הפסיכולוגי של תל אביב וכן מנהלת קליניקה עצמאית בתל אביב.
 • ענגי קפלן-גל
  כמרפאה בעיסוק ביחידה לאבחנה כפולה בבית איזי שפירא אני מתמקדת באבחון והדרכה בתחום הליקויים החושיים, בניית תכניות דיאטה סנסוריות, התאמות סביבה ונגישות. בנוסף לעבודתי ביחידה, עובדת במרכז תמיכה יישובי (מת״י) בעיר כפר סבא, בגני חינוך מיוחד, גני גשר ובטיפול בילדים עם נכויות מורכבות המשולבים בגנים רגילים.
 • ד"ר מייק סטבסקי
  מומחה בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר
  מומחה בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר. הוא רכש את הכשרתו ברפואה ובפסיכיאטריה בבריטניה ובישראל. כעת הוא מנהל את היחידה לפסיכיאטריה התפתחותית במרכז לרפואת ילדים "שניידר" בפתח תקווה. הוא בין מייסדי היחידה לאבחנה כפולה המשותפת של "בית אידי שפירא" ושל בית חולים "שניידר", וכחלק מעבודתו ד"ר סטבסקי ממשיך להיות אחראי על היעוץ הפסיכיאטרי בתוך היחידה. הוא שם לו למטרה לקדם את טיב הטיפול שניתן לאנשים עם בעיות נפשיות על רקע מוגבלות שכלית בישראל. כחלק מפעילות זו הוא משתתף מעת לעת בוועדות מקצועיות רלוונטיות, מפרסם בכתבי עת ובספרים מקצועיים בנושא, ויוזם ימי עיון וקורסים לאנשי מקצוע.
 • חוה שם-ארי
  מנתחת התנהגות
  בוגרת המחזור הראשון של התכנית להסמכת מנתחי התנהגות של אוניברסיטת תל אביב. בעלת ניסיון טיפולי של 15 שנים. מנחת תכניות ביתיות בגישה ההתנהגותית ABA , מתמחה בטיפול באנשים על הרצף האוטיסטי וכמו כן בבעלי מוגבלות שכלית התפתחותית. מלווה ומייעצת למסגרות יום ומערכי דיור וטיפול שונות. בעלת תואר ראשון במשפטים.