הכנס הארצי השני של קבוצות לייצוג עצמי של אנשים עם מוגבלות שכלית – במיקוד על הזכות לעבודה הוגנת.

תאריך עדכון: 15 בדצמבר 2014

 שירה רודרמן מנכ”לית קרן משפחת רודרמן: ” יש כאן קריאה לכל תחום המוגבלויות לשתף פעולה ולסייע לאנשים לתפוס את מקומם בחברה ולהשמיע את קולם”.

הכנס התקיים באכסניית רבין בירושלים והשתתפו בו כ- 120 משתתפים: כ- 85 מסנגרים מקבוצות סינגור ברחבי הארץ, מאפשרים המלווים ומייעצים למנחי הקבוצות ולקבוצות עצמן, וכן אורחים שונים.

פרויקט הסינגור נתמך על ידי המגבית היהודית של לוס אנג’לס.

  הכנס נפתח בברכות של דיוויד מרקו מנכ”ל אלווין, ג’ין יודס מנכ”לית בית איזי שפירא ושירה רודרמן מנכ”לית קרן משפחת רודרמן אשר אמרה “הפרויקט הזה מוביל תפיסת עולם בה מכירים ביכולת של אנשים עם מוגבלות בכלל ומוגבלות שכלית בפרט לדבר בעד עצמם. יש כאן קריאה לכל תחום המוגבלויות לשתף פעולה ולסייע לאנשים לתפוס את מקומם בחברה ולהשמיע את קולם”.

לאחר מכן התקיימו חמש קבוצות דיון שהונחו על ידי מנחים-מסנגרים בליווי מאפשרים. קבוצות הדיון עסקו בסוגיה של הזכות לעבודה הוגנת.

בכל הקבוצות עלו תלונות רבות על שכר לא הוגן – תשלום נמוך ביותר שאינו מהווה תמורה ראויה לעבודתם.  בנוסף, עלו נושאים כמו : חוק לרון, אנשים רבים סיפרו על שאיפתם לעבוד בשוק החופשי אך אמרו כי הם מתקשים בכך היות ומעסיקים אינם רוצים בהם כעובדים. חלק מהמשתתפים דיברו על כך שהם חווים יחס לא מכבד של עמיתים לעבודה ולעיתים של מעסיקים. בקבוצות התברר כי בחלק ממקומות העבודה לא נותנים לעובדים את מלוא הזכויות המגיעות להם כמו ימי מחלה בתשלום, חופשה שנתית, דמי הבראה, הפסקות, ועוד.

יחד עם זאת היו משתתפים שהיו מאד מרוצים ממקומות עבודתם וחשו כי הם מקבלים יחס מכבד ואת התנאים המגיעים ונדרשים להם.

בפנל שעסק בתחום התעסוקה ואותו הנחה יואב קריים הציגה מרגלית פילר, סמנכ”לית שירותי תעסוקה באלוין ישראל, את תפקיד יועץ ההשמה ומחוייבותו לסייע לעובדים במציאת עבודה מתאימה ליכולותיהם ושאיפותיהם ובהשתלבות במקום העבודה.

גבי אדמון, נציגת נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, דיברה על תפקיד הנציבות לדאוג לכך שאנשים עם כל סוגי המוגבלויות יזכו לעבודה שוויונית ברוח חוק השוויון וברוח האמנה הבילאומית שמדינת ישראל אישררה. היא הציגה את מחוייבות המעסיקים לתת לעובדים זכויות שוות ועל פי חוק כמו גם לבצע התאמות נדרשות כדי לאפשר לאדם להשתלב היטב בעבודה.

הכנס הסתיים במיקרופון פתוח בו כל מי שהיה מעוניין דיבר מספר דקות לפני כולם ובדיסקו.conference Jan 27 2014

 

יום עיון בנושא “זהות, עבודה ואהבה”

מרכז מרופין לקריירה ובית איזי שפירא מזמינים אתכם ליום עיון בנושא “זהות, עבודה ואהבה” . במסגרת יום העיון יושק ספרו של ד”ר בני הוזמי “זהות של מסוגלות”. נשמח לראותכם! הזמנה ב-PDF להרשמה לחץ

בית איזי שפירא גאה להשתתף בשבוע המצוינות הישראלית, יוזמת קרן טראמפ

בית איזי שפירא גאה להשתתף בשבוע המצוינות הישראלית, יוזמת קרן טראמפ

נשמח להזמינכם ל”בית פתוח”: סיור התנסות חווייתית, והיכרות עם מרכזי המצוינות שלנו ולמפגשים מרתקים ומעשירים בסגנון TED. אנו שמחים להכיר לכם את טומי, משתמש תת”ח (תקשורת תומכת חילופית) וכיום סטודנט לתואר ראשון. סיפורו האישי של טומי, הוא סיפור של מצוינות, השראה ואהבה: “אני טומי ברצ’נקו, אקטיביסט, גר בראש העין. אני […]

פסח שמח מבית איזי שפירא- והגדנו לכם ביום הזה…

פסח שמח מבית איזי שפירא- והגדנו לכם ביום הזה…

חשוב לי להשמיע את קולי “אני טומי ברצ’נקו, אקטיביסט, גר בראש העין. אני מכיר את “בית איזי שפירא” הרבה מאוד זמן, הייתי בגן הילדים ב”מרכז דה לו” וכאן למעשה התחלתי את המסע שלי. במקום הזה עזרו לי לבנות את עצמי ולהתפתח ולהרגיש ילד כמו כל אחד. כאן גם נתנו מעטפת […]

0  תגובות