דוח: בית איזי שפירא במהלך הקורונה

תאריך עדכון: 12 ביולי 2020

“למרות שאנחנו בבידוד, אנחנו כבר לא מרגישים לבד בזכות הצוות המדהים שלכם, שנמצא עמנו בקשר בכל דרך אפשרית” כרמית, אמה של טליה בת ה-8 הלומדת בבית הספר לחינוך מיוחד בבית איזי שפירא

אנו גאים לספר שבמהלך סגר הקורונה שנמשך מחודש מרץ ועד חודש מאי, הצוות המקצועי  של בית איזי שפירא השפיעו על  עשרות אלפי ילדים ובוגרים עם מוגבלות ובני משפחותיהם. 

אז מה עשינו? 

הקו החם – הקמנו קו חם אשר העניק סיוע ותמיכה רגשית לאנשים עם מוגבלויות, לאנשים עם מוגבלות שהתמודדו עם חרדה, לחץ וחוסר ביטחון בימי הקורונה. הקו, שאויש על-ידי  פסיכותרפיסטים מומחים ועובדים סוציאליים פעל שבעה ימים בשבוע, בשפות עברית, ערבית ואנגלית.

מערך הלימודים הווירטואליים החדש שלנו הכולל “גן ווירטואלי” בעברית ובערבית ו”בית ספר ווירטואלי” העלו יותר מ-200 סרטונים חינוכיים שכללו גם פעילויות מהנות זמינות לכל הילדים עם המוגבלות ברחבי הארץ. הסרטונים זכו ליותר מ-150,000 צפיות נכון לעכשיו, ובשפה הערבית הגיעו לירדן, קטאר וערב הסעודית.

שיחות וביקורי בית וירטואליים על-ידי מורים, מטפלים ועובדים סוציאליים נערכו על בסיס יומי לכל 130 ילדי מסגרות היום שלנו ובני משפחותיהם, וכן ליותר מ-500 משפחות שבהן ילדים עם מוגבלות בקלנסווה ודימונה. בנוסף, נערכו 1,820 מפגשי הדרכה טלפוניים להורים כדי לסייע להם להתמודד עם אתגרים מעשיים ורגשיים של הסגר.

3,343 טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וטיפול רגשי ניתנו לילדים ובוגרים עם מוגבלות שהיו זקוקים להם בדחיפות במהלך הסגר.

מרפאת השיניים שלנו התאימה את עצמה לנסיבות וביצעה 41 טיפולי חירום דנטליים במהלך הסגר. המטופלים הגיעו מכל רחבי הארץ, אפילו מאילת.

מכון טראמפ עלה לרשת בן-לילה והמשיך להכשיר 114 מומחים בתחום המוגבלות ומטפלים שהיו באמצע לימודי ההכשרה המקצועית שלהם.

האוניברסיטה המשולבת אפשרה ל-112 תלמידים עם מוגבלות להמשיך את לימודיהם האקדמיים בלימוד מרחוק.

שישה וובינרים בינלאומיים בנושא הקורונה נערכו בהשתתפות 1,280 אנשים מ-30 מדינות.

 
מציינים את חודש הגאווה! על הבמה – אירועי חודש הגאווה עם קבוצת גאווה ומוגבלות

מציינים את חודש הגאווה! על הבמה – אירועי חודש הגאווה עם קבוצת גאווה ומוגבלות

חברות וחברי קבוצת המנהיגות הארצית גאווה ומוגבלות של בית איזי שפירא פעלו כדי להנגיש את אירועי הגאווה ואת שירותי הקהילה הגאה בכלל ללהט”בקים עם מוגבלות. לאחר עבודה ממושכת מול @עיריית תל אביב ו- @המרכז הגאה הונגשו האירועים וניתנה לנו הבמה להשמיע קולנו ולהיראות באירוע הפתיחה של המצעד. ענבל רייכלר ועטר […]

מוזמנים לקרוא: כתבה בכלכליסט על שיתוף הפעולה ארוך השנים שלנו עם מתכנתי SAP

מוזמנים לקרוא: כתבה בכלכליסט על שיתוף הפעולה ארוך השנים שלנו עם מתכנתי SAP

אנחנו רוצים לספר לכם על שותפינו לדרך בכתבה שפורסמה ב- Calcalist כלכליסט הכתבה מספרת על שיתוף פעולה מרגש עם עמיתנו ב- SAP Labs Israel . שיתוף פעולה ארוך שנים שבמסירות והשקעה משותפת פיתחנו יחד אפליקציות “משנות חיים” עבור ילדים עם מוגבלות. מוזמנים לקרוא, להפיץ ונשמח לתגובות! לכתבה המלאה: https://www.calcalist.co.il/local_news/article/hjt3l9iuc צפו […]

איך התרגשנו! מנחם ותחיה הורביץ ביקרו בבית איזי שפירא…ערוץ 12|תכנית חסכון

איך התרגשנו! מנחם ותחיה הורביץ ביקרו בבית איזי שפירא…ערוץ 12|תכנית חסכון

אז למי שפיספס… משתפים אתכם בשידור פינתם של תחיה ומנחם הורביץ ב- תכנית חיסכון בערוץ 12. מנחם ותחיה תודה שבאתם לבקר אותנו נהננו והתרגשנו מאוד מביקורכם. מוזמנים לצפות:

0  תגובות