אורח מיוחד – נועם גרשוני

תאריך עדכון: 20 ביולי 2014

ביום ראשון, ה- 21 באפריל 2013, ועד ההורים של מרכז דה לו הערב קיים ערב מיוחד ובמרכזו הרצאה מרתקת ומעוררת השראה מפיו של  האלוף האולימפי, נועם גרשוני.

במלחמת לבנון השנייה היה גרשוני טייס אפאצ’י בחיל האוויר. במהלך המלחמה נפצע אנושות בהתנגשות מסוקי אפאצ׳י מעל רמות  נפתלי.  לאחר תהליך שיקומי ארוך הנחשב נס רפואי החל גרשוני להתאמן בטניס בבית הלוחם ולימים הפך לטניסאי מוביל בנבחרת ישראל לנכים.

לאחר שש שנים הסתיים סיפורו יוצא הדופן עם מדליית זהב באולימפיאדת הנכים  בלונדון 2012. כמו כן, בשנים האחרונות נסע גרשוני כטניסאי לתחרויות רבות ברחבי הגלובוס ובין היתר זכה באליפות צרפת הפתוחה ליחידים, באליפות סידני ובאליפות   בריטניה – כל זאת תוך מספר קטן מאוד של שנים.

להרצאה הגיעו עשרות הורים ואנשי צוות שישבו מרותקים להרצאה של נועם שכללה את סיפורו האישי בשילוב תמונות וקטעי צילום.

 
לימור מאירוביץ | YNET: מגפת הבדידות: עדיין לא נמצא חיסון

לימור מאירוביץ | YNET: מגפת הבדידות: עדיין לא נמצא חיסון

עד שהופיעה הקורונה, הבדידות הוגדרה כמגיפה של המאה ה-21. זוהי תחושה שמשותפת לאנשים מכל הגילים והתרבויות, והתגברה מאז ש-COVID19 הופיע בחיינו. לצערנו, מחקר שנערך לאחרונה בבריטניה מצא שאנשים עם מוגבלות חווים בדידות בשיעור גבוה פי 4 מאשר אנשים ללא מוגבלות!
המשמעות היא שאנשים עם מוגבלות נמצאים בסיכון גבוה יותר לחוות בדידות, וכל התופעות הקשורות אליה – כגון ירידה באיכות החיים ומצוקה נפשית אז מה אפשר לעשות? האם יש חיסון “מונע בדידות”?
התשובה והמאמר המלא והמרתק בכתבה של לימור מאירוביץ מתוך ynet

שנת הלימודים נפתחה! איזו התרגשות לפגוש את כולם ❤️

שנת הלימודים נפתחה! איזו התרגשות לפגוש את כולם ❤️

פתיחת שנת הלימודים בבית איזי שפירא! אנחנו כל כך שמחים לחזור לגנים ולבית הספר היום אנו מברכים ילדים חדשים שהצטרפו אלינו בגנים ובכיתה א’, ואנחנו זוכים לפגוש חיוכים מוכרים של תלמידים ואנשי צוות אהובים. זו חגיגה משמחת! אנו מאחלים לתלמידים שלנו, ולכל התלמידים בישראל – שנה מדהימה של למידה ומשחק, […]

קונצרט סיום שנה – מנגנים על ארקנה

קונצרט סיום שנה – מנגנים על ארקנה

כשאנחנו מדברים על הנגשה אנחנו מדברים על זה שהכל אפשרי! חשבתם פעם על הזכות לנגן מוזיקה? כולם רוצים לחוות מוזיקה, וליצור אותה, ללא קשר למגבלות ומוגבלות? הנגשה היא לא רק הרמפה בכניסה לבניין – הנגשה היא הרבה מעבר לכך, היא כוללת גם את היכולת ליצור, לשחק ולהינות כמו כולם וביחד […]

0  תגובות