תוכנית חן לפיתוח מנהיגות נוער

תאריך עדכון: 27 באוגוסט 2015

חטיבת “השרון” רעננה הינה בית ספר לפתוח “מנהיגות וזהות.” החנוך הערכי הינו המצפן ללמידה, לחוויה ולעשייה של קהילת החטיבה. בית הספר הינו “קהילה מנהיגה”, המבקשת לפתח אצל תלמידנו אחריות ומחויבות לחיים בקהילה, מתוך רצון להכיר את פניה המגוונים ולהשפיע על החיים בקרבה.

תוכנית חן, שפותחה ומונחית על ידי אנשי מקצוע מבית איזי שפירא,  הינה אחת מיני תוכניות נוספות בבית הספר לפתוח “מנהיגות וזהות”. התוכנית  מתקיימת בבית הספר מזה 12 שנה ומבטאת את הצורך ללמוד ולהכיר את מגוון האוכלוסייה שאנו חיים בקרבה, להשפיע עליה ובתוכה. מדי שנה, בשכבה ח’, בוחרים התלמידים במסגרת תוכנית “עיין ערך חברה” ללמוד על מגזר באוכלוסייה ולתרום למענו. בתוכנית זו שהינה חלק ממערכת השעות-למדו השנה התלמידים על העיוורים. באמצעות הלימוד על העיוורון נחשפו התלמידים  לזוויות ראייה על החיים שלנו, שלעיתים אנו הרואים עוורים להם.

התרבות שלנו  נסמכת על ה”ראיה” כמטאפורה המביעה הבנה לעומת זאת העיוורון הינו מטאפורה לחוסר הבנה.

בחלק העיוני למדו התלמידים מושגים חדשים מעולם הצילום ובמקביל, העמיקו את הבנתם בנוגע ליכולותיהם של אנשים בעלי לקויי ראיה, דרך מפגש עם אדם עיוור ששיתף בסיפור חייו וההתמודדויות שהפכו לשגרת יומו. כך למעשה ביססו תשתית ידע והכנה מנטלית.

בפן המעשי, התמודדו התלמידים עם תרגום הרגשות שלהם לכדי תמונה. המצלמה שימשה להם ככלי מסייע בתהליך המסע אל עצמם ואל החברה.  בתהליך  זיהינו קושי מצד התלמידים לתמלל רגשות למילים ודרך התמונות נחשפו עולמות רגש ויצירה מדהימים שלא התגלו לפני כן.

 
מציינים את חודש הגאווה! על הבמה – אירועי חודש הגאווה עם קבוצת גאווה ומוגבלות

מציינים את חודש הגאווה! על הבמה – אירועי חודש הגאווה עם קבוצת גאווה ומוגבלות

חברות וחברי קבוצת המנהיגות הארצית גאווה ומוגבלות של בית איזי שפירא פעלו כדי להנגיש את אירועי הגאווה ואת שירותי הקהילה הגאה בכלל ללהט”בקים עם מוגבלות. לאחר עבודה ממושכת מול @עיריית תל אביב ו- @המרכז הגאה הונגשו האירועים וניתנה לנו הבמה להשמיע קולנו ולהיראות באירוע הפתיחה של המצעד. ענבל רייכלר ועטר […]

מוזמנים לקרוא: כתבה בכלכליסט על שיתוף הפעולה ארוך השנים שלנו עם מתכנתי SAP

מוזמנים לקרוא: כתבה בכלכליסט על שיתוף הפעולה ארוך השנים שלנו עם מתכנתי SAP

אנחנו רוצים לספר לכם על שותפינו לדרך בכתבה שפורסמה ב- Calcalist כלכליסט הכתבה מספרת על שיתוף פעולה מרגש עם עמיתנו ב- SAP Labs Israel . שיתוף פעולה ארוך שנים שבמסירות והשקעה משותפת פיתחנו יחד אפליקציות “משנות חיים” עבור ילדים עם מוגבלות. מוזמנים לקרוא, להפיץ ונשמח לתגובות! לכתבה המלאה: https://www.calcalist.co.il/local_news/article/hjt3l9iuc צפו […]

איך התרגשנו! מנחם ותחיה הורביץ ביקרו בבית איזי שפירא…ערוץ 12|תכנית חסכון

איך התרגשנו! מנחם ותחיה הורביץ ביקרו בבית איזי שפירא…ערוץ 12|תכנית חסכון

אז למי שפיספס… משתפים אתכם בשידור פינתם של תחיה ומנחם הורביץ ב- תכנית חיסכון בערוץ 12. מנחם ותחיה תודה שבאתם לבקר אותנו נהננו והתרגשנו מאוד מביקורכם. מוזמנים לצפות: