אות המאבק ע”ש סטנלי הר ז”ל

אות המאבק ע”ש סטנלי הר ז”ל מוענק על פעילות יוצאת דופן למען זכויות האדם של אנשים עם מוגבלות. האות מדגיש את ערכי השיוויון, הצדק וכבוד האדם, באשר הוא אדם ומעלה על נס את המאבק המוסרי ליישומו. את האות מעניקים ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת, נציבות שוויון לאנשים עם מוגבלות שבמשרד המשפטים ובית איזי שפירא.
אות המאבק מניף דגל שוויון הזכויות וההזדמנויות לאנשים עם מוגבלות בישראל, כאות וכמופת לעוסקים במאבק חברתי התורם להשתלבות של אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית.
הזוכה הראשון באות המאבק היה פרופ’ סטנלי הר ז”ל חלוץ ומוביל המאבק למען זכויות האדם של אנשים עם צרכים מיוחדים בישראל ובעולם כולו. פרופ’ הר שהיה מרצה אורח ראשון במכון הבינלאומי ע”ש טראמפ בבית איזי שפירא תרם מנסיונו ומאוצרות הידע שלו לפיתוח שדולה לקידום זכויות לאנשים עם מוגבלויות בישראל, להקמת ארגון “בזכות” ולמאבק הנכים בישראל.
זוכי האות בעבר הם ח”כ לשעבר תמר גוז’נסקי, יואב קריים – פעיל חברתי בולט למען זכויות הנכים בישראל, ח”כ שאול יהלום, חברת מועצת עיריית רעננה בלה צור ועו”ד דן אורן – ממונה ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים.

אות המאבק לשנת 2011 הוענק ל:

יוכי צ’ובוטרו, מירי דביר ונילי אהרונוב אשר זכו בפרס אות המאבק, הן אימהות לבנים/בנות עם מוגבלות נפשית, ביחד הן חוד החנית של מאבקים רבים שהובילו ב-15 השנים האחרונות לשינויים משמעותיים בתחום בריאות הנפש, הן ברמת המדיניות והן ברמת השינויים בשטח. עוד על יוכי, מירי ונילי ופועלן לחץ כאן.
רבקה (פרידמן) סנה אשר זכתה בפרס אות המאבק ובתעודה על מפעל חיים, מורה ועיתונאית במקצועה, אם לבן עם תסמונת דאון, אישה מיוחדת שהשקיעה ומשקיעה ממרצה, מזמנה, מתבונתה ומיכולותיה למען טובת הילד, הנער, והבוגר עם מוגבלות בישראל. עוד על רבקה ופועלה לחץ כאן.
נואף זמירו אשר קיבל תעודת הוקרה מיוחדת, מהווה דמות מופת בקרב אנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם בחברה הערבית. הוא פועל ללא לאות בעירו קלנסואה ומרבה לנסוע לישובים ערביים אחרים כדי לסייע ולתרום מהידע הרב שרכש ומהניסיון האישי שצבר, למען קידום איכות החיים של אנשים עם מוגבלות, וזאת למרות הקושי הרב בנסיעות בהיותו מרותק לכיסא גלגלים. עוד על נואף ופועלו לחץ כאן.