ברוכים הבאים בשערי בית איזי שפירא

בית איזי שפירא, פועל מאז היווסדו ב1981, לקידום שינוי חברתי המושתת על ערכי שוויון והשתלבות, כבוד לכל אדם באשר הוא והכרה בתרומת המגוון האנושי לחברה הישראלית.

יש לנו חלום ואנו חותרים למימושו – אנו שואפים לחיות בחברה מכלילה אשר בה כל אדם עם מוגבלות הוא אזרח שווה זכויות, מעורב ופעיל בחיי הקהילה.

לשם כך אנו פועלים בשלושה מישורים מרכזיים:

  • פיתוח מודלים של שירותים ותוכניות חדשניים  – ילדים ובוגרים עם מוגבלות אינם זוכים לכל המענים להם הם זקוקים על מנת למצות את הפוטנציאל הטמון בהם ולהשתתף באופן משמעותי בחיי הקהילה. אנו מזהים את הצרכים העולים מהשטח וכמענה להם אנו מפתחים תוכניות ושירותים ייחודיים בתפיסות וגישות חדשניות ומתקדמות (לדוגמא המרכז לאבחנה כפולה, סנוזלן ועוד)
  • פיתוח מרכז ידע מחקר והכשרה – את המודלים שאנו מפתחים, חוקרים ומעריכים אנו מנגישים ומפיצים בארץ ובעולם. אנו מאמינים כי הידע הרב המצטבר בארגון צריך להיות מתועד ומופץ ולהפוך לנחלת הציבור הרחב, אנשי מקצוע, אנשים עם מוגבלות ומשפחות. הסיפריה המקצועית הקיימת בבית איזי שפירא פתוחה לקהל הרחב, ואני מאוד נרגשת ממאגר הידע שהקמנו באתר המציע מגוון מאמרים, פרוייקטים והרצאות בתחום המוגבלות. המאגר מתעדכן כל הזמן וכולל מחקרים ופרסומים של עובדי בית איזי שפירא, כמו גם של כותבים מארגונים אחרים ומהאקדמיה. אנו נערכים עתה לפתיחת מאגר ידע באנגלית ובערבית. מאגר הידע פתוח, ללא תשלום, לכל אחד מכם ואתם מוזמנים לעשות בו שימוש . הידע מופץ גם באמצעות המכון שלנו ללימודי המשך, המציע מגוון עשיר של קורסים, ימי עיון וכנסים בתחום המוגבלות.
  • מרכז לפיתוח ושינוי חברתי – בית איזי שפירא מאמין בזכותם הבסיסית של אנשים עם מוגבלות להשתתף השתתפות פעילה בחיי החברה בכל תחומי החיים. תפיסת עולמנו רואה באנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם בני ברית לעשייה שלנו ולשינוי החברתי המתחולל נגד עיננו ולכן אנו מפתחים יכולות ייצוג עצמי ומנהיגות של אנשים עם מוגבלויות, מקדמים שוויון הזדמנויות באמצעות תוכניות להגברת המודעות הציבורית ושינוי עמדות בחברה ומובילים מהלכים לשינוי המדיניות החברתית וקידום חקיקה. (הנכם מוזמנים לקרוא עוד על העבודה שלנו בתחום שינוי חברתי ולהצטרף לפורום הארגונים שלנו)

 

בשנת 2012 בית איזי שפירא קיבל סטטוס מייעץ מיוחד לאו”ם בתחום המוגבלות וכיום אנו מבצעים עשרות שיתופי פעולה גלובליים הכוללים מחקר, הכשרה, ייעוץ והשתתפות בדיונים על יישום האמנה הבינלאומית לשוויון זכויות של אנשים עם מוגבלות ועוד.

בשנים הקרובות אנו עובדים על פיתוח מיזמים חדשים בתחומים הבאים: מנהיגות וסנגור עצמי בקרב אנשים עם מוגבלות, טכנולוגיה מסייעת וידע בתחום מוגבלויות מורכבות.

 

השיח עמכם, הבאים בשערינו חשוב לנו ומשמעותי ביותר. אני מזמינה אתכם להאיר את עיננו ברעיונות, דעות ומחשבות ואנו מצדנו נשמח להטות אוזן ולבנות שיתופי פעולה אשר יקדמו את תחום המוגבלויות צעד נוסף קדימה.

 

שלכם,

ג’ין יודס

מנכ”לית