מאגר הידע

מודל העבודה במרכז להידרותרפיה בבית איזי שפירא

אילנית וייגנפלד-להב - הידרותרפיסטית בכירה, מנהלת המרכז ההידרותרפי ומרכז הספורט, בית איזי שפירא

2021

וייגנפלד-להב, א' (2021). מודל העבודה במרכז להידרותרפיה בבית איזי שפירא. בתוך מ' הדר-פרומר, י' יושעי וא' וייגנפלד-להב (עורכות), הידרותרפיה: כלים ייחודיים לקידום יכולות ואיכות חיים (עמ' 249-239). בית איזי שפירא.

 

בית איזי שפירא הינו ארגון יזמי הפועל לשינוי באיכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות. הארגון פועל כדי להבטיח לאנשים עם מוגבלויות שותפות מלאה בחיי הקהילה ואיכות חיים טובה יותר כאזרחים שווי זכויות המעורבים ופעילים בחיי הקהילה. בית איזי שפירא פועל ליצירת שינוי חברתי רחב כלפי אנשים עם מוגבלות על-ידי אסטרטגיה ייחודית של בניית מודלים איכותיים וחדשניים כמענה לצרכי השדה, ביצוע הערכות למודלים אלה והפצתם באמצעות תכניות הכשרה והסברה.
ברוח עקרונות מנחים אלה הוקם המרכז ההידרותרפי שבית איזי שפירא בשנת 1991 על-ידי טוביה סטוצ'ינר אשר זיהה את הצורך בהרחבת המענים הטיפוליים עבור אנשים עם מוגבלות ואת כוחם המרפא של המים כמענה אפשרי.

מודל העבודה של המרכז להידרותרפיה, אשר מוצג בפרק זה, מציג את הערכים המנחים ועקרונות העבודה שפותחו לאורך שלושה עשורים במרכז ההידרותרפי שבבית איזי שפירא. עקרונות אלה רואים בהתערבות במים אמצעי להגברת אוטונומיה, להגדרה עצמית ולהשתלבות חברתית. שאיפתו של המטפל היא כי לצד הטבה בתפקוד הגוף והנפש הנחווים בטיפול במים, יוכל מקבל השירות להשתמש במיומנויות שרכש ובתהליכים שחווה כאמצעים להתנהלות עצמאית מירבית גם בסביבות חיים אחרות. זאת מתוך תחושה של קבלה עצמית, בחירה ועצמאות.

 

לקריאת הפרק לחץ על התמונה

 

 

לקריאת הפרק בערבית - לחץ כאן

לרכישת הספר לחץ כאן


המרכז ההידרותרפי בבית איזי שפירא, נותן מענה רחב לילדים, מתבגרים ובוגרים עם וללא מוגבלות.

לפרטים נוספים וליצירת קשר – לחץ כאן

מאמרים בשפה הערביתموديل العمل في مركز الهيدروثيراپي (العلاج بواسطة الماء) في بيت إيزي شپيرا
מודל העבודה במרכז להידרותרפיה בבית איזי שפירא
מאמריםגישת ההליוויק
מאמריםהשוואת הטיפול ההידרותרפי בבריכה עם וללא התאמה סנסורית על פעוטות
עם מוגבלויות התפתחותיות
 • מוגבלויות:

  כלל המוגבלויות

 • נושאים:

  מודלים וגישות התערבות - הידרותרפיה

 • מילות מפתח:

 • קהלים:

  הקהל הרחב, קהל מקצועי

 • לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר :

   09-7701218


   הדפסה

 מאגר הידע