מאגר הידע

 

מאמרים

 • ליטל ברלב, מריאלה יאבו, הילה רימון-גרינשפן, יניב אורן, לייה מורן-גלעד – צוות מוגבלויות (חטיבת המשפחה), מכון מאיירס-ג’וינט-ברוקדייל
  מסמך זה סוקר את מערכת החינוך בהקשר של ילדים עם מוגבלות ואת התמיכה שהם ומשפחתם מקבלים בעת משבר הקורונה, תוך מיקוד בכמה מדינות מרכזיות.

   

 • יעל שדלובסקי פרס – מפקחת ארצית על תחום הריפוי בעיסוק באגף הדיור, מנהל מוגבלויות, משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים
  בערכה מידע על התערבות בשעת משבר ושפע של פעילויות הפגה באמצעים דיגיטליים (וחינמיים) או אחרים. הפעילויות מותאמות לרמות תפקוד שונות ולתחומי עניין מגוונים.

 • ד”ר דליה נסים – מנהלת תכניות לימודים, מכון טראמפ, בית איזי שפיראא
  המאמר מפנה זרקור לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בימים אלה של וירוס קורונה והצוות המטפל בהם: הנחיות, רעיונות ועצות להתערבות.

 • יצחק הירשברג – פסיכותרפיסט, מנהל המרכז לטיפול רגשי בילד ובמשפחה, בית איזי שפירא
  המאמר סוקר את המצב המיוחד בו נמצאים הורים לילדים עם מוגבלות בתקופה זו , ימי וירוס קורונה, ומציע מה כן ניתן לעשות עם הילדים עם המוגבלות בבית.

 • ד”ר דורית ברק – יועצת אקדמית לתכנית לפיתוח רשת קבוצות לסינגור עצמי של אנשים עם מוגבלות שכלית
  במאמר סקירת ספרות המחקר הבוחנת היבטים שונים של הורות של אנשים עם מוגבלות שכלית תוך התייחסות אל מגוון נושאים: הרקע ההיסטורי והמשפטי, הקושי בהערכת היקף האוכלוסייה, מאפייני ההורים וילדיהם, הוצאת ילדים מחזקת הוריהם, התערבויות המקדמות כישורי הורות ומערכות תמיכה, המצב בישראל והמלצות למדיניות. 

 • ד”ר דנה רוט – מנהלת מחלקת מחקר והערכה, בית איזי שפירא
  המאמר מבוסס על הרצאה שנישאה בכנס “שותפות לקוחות בשיפור השירותים החברתיים” של מכון ברוקדייל, והוא מתאר ומדגים את גישת המחקר המשתף בתחום המוגבלות. 

 • ימית לביא – רכזת מתנדבים, בית איזי שפירא

  דפנה קליינמן – מנהלת אשכול לפיתוח ושינוי חברתי, בית איזי שפירא
  המאמר זה מציג אחת התכניות שפותחה על ידי יחידת ההתנדבות בבית איזי שפירא, כמשאב חיוני לארגון – הקמה והפעלה של קבוצת מתנדבים, שהתמחתה בהדרכת סיורים ליחידים ולקבוצות. 

   

 • ד”ר בנימין הוזמי – מנהל אקדמי, בית איזי שפירא
  ד”ר דליה נסים – מנהלת תכניות לימודים, מכון טראמפ, בית איזי שפירא
  המאמר מציג את שורשיה הערכיים של תפיסת שירות מוכוון אדם, מתאר את התהליכים המתמשכים אשר הביאו לאימוצה של גישה זו בשירותים הניתנים לאנשים עם מוגבלות ומציע קווים מנחים ליישומה.

 • עינב ברגר – עובדת קהילתית, (לשעבר) אשכול לשינוי חברתי, בית איזי שפירא
  העבודה חוקרת את המשמעויות וההשלכות שיש לכמיהה לנראות ובוחנת את יעילות הפוטותרפיה בעבודה עם אחים לילדים עם מוגבלות.

   

עמוד 1 מתוך 1112345...10...Last »
רוצים לדעת על מחקרים, הרצאות וסרטונים חדשים במאגר?
הרשמו ל"קול הידע" – מידעון משאבי הידע של בית איזי שפירא