מאגר הידע

 

מאמרים

 • שירלי קני – מייסדת ומנהלת שותפה, עמותת אבני דרך לחיים
  דנה דימנט – יוצרת קולנוע, פעילה חברתית ויועצת בתחום האוטיזם
  המאמר מבקש לתת לאנשים ללא מוגבלות להבין את החיים בתוך החוויה של מוגבלות כדבר חברתי.
  בעזרת משבר הקורונה נבחן היכן הסדר החברתי גורם לאנשים להיות מוגבלים, לחוש מצוקה, לתפקד אחרת. ואולי בכך להבין את המוגבלות בימי השגרה.

 • ד”ר עופר עמרני – מנהל רפואי, מרפאת השיניים, בית איזי שפירא
  טיפולי שיניים הם חוויה לא פשוטה לכל אחד, לא כל שכן כשמדובר באנשים עם אוטיזם. ד”ר עופר עמרני, התארח ב –ynet וסיפר על גישת המרפאה להתמודדות עם הקשיים במתן טיפולי שיניים לאנשים עם אוטיזם ומוגבלויות שכליות.

 • הוועדה לזכויות אנשים עם מוגבלות, והנציג המיוחד מטעם מזכ”ל האו”ם לעניין מוגבלות ונגישות
  הנחיות המדגישות את הצורך להתמקד במאפייניה וצרכיה המיוחדים של אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות שהוציאו ארגון הבריאות העולמי וארגון האו”ם.
  להצהרה

 • ד”ר דליה נסים – מנהלת תכניות לימודים, מכון טראמפ, בית איזי שפירא
  ד”ר בנימין הוזמי – מנהל אקדמי, בית איזי שפירא
  מודל “נתיב נגיש לתעסוקה” מוצג במסמך זה, ומבוסס על תכנית ייחודית אשר פותחה במכון טראמפ שבבית איזי שפירא, ועיקרה הכשרה מקצועית באמצעות מודל עבודה כוללני האוגד היבטים תעסוקתיים, רגשיים ואסטרטגיות מגבירות השתלבות.

 • ליטל ברלב, מריאלה יאבו, הילה רימון-גרינשפן, יניב אורן, לייה מורן-גלעד – צוות מוגבלויות (חטיבת המשפחה), מכון מאיירס-ג’וינט-ברוקדייל
  מסמך זה סוקר את מערכת החינוך בהקשר של ילדים עם מוגבלות ואת התמיכה שהם ומשפחתם מקבלים בעת משבר הקורונה, תוך מיקוד בכמה מדינות מרכזיות.

   

 •  במיוחד לימי וירוס קורונה – מאמרים וקישורים למידע ולפעילויות.

 • יעל שדלובסקי פרס – מפקחת ארצית על תחום הריפוי בעיסוק באגף הדיור, מנהל מוגבלויות, משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים
  בערכה מידע על התערבות בשעת משבר ושפע של פעילויות הפגה באמצעים דיגיטליים (וחינמיים) או אחרים. הפעילויות מותאמות לרמות תפקוד שונות ולתחומי עניין מגוונים.

 • ד”ר דליה נסים – מנהלת תכניות לימודים, מכון טראמפ, בית איזי שפיראא
  המאמר מפנה זרקור לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בימים אלה של וירוס קורונה והצוות המטפל בהם: הנחיות, רעיונות ועצות להתערבות.

 • יצחק הירשברג – פסיכותרפיסט, מנהל המרכז לטיפול רגשי בילד ובמשפחה, בית איזי שפירא
  המאמר סוקר את המצב המיוחד בו נמצאים הורים לילדים עם מוגבלות בתקופה זו , ימי וירוס קורונה, ומציע מה כן ניתן לעשות עם הילדים עם המוגבלות בבית.

 • ד”ר דורית ברק – יועצת אקדמית לתכנית לפיתוח רשת קבוצות לסינגור עצמי של אנשים עם מוגבלות שכלית
  במאמר סקירת ספרות המחקר הבוחנת היבטים שונים של הורות של אנשים עם מוגבלות שכלית תוך התייחסות אל מגוון נושאים: הרקע ההיסטורי והמשפטי, הקושי בהערכת היקף האוכלוסייה, מאפייני ההורים וילדיהם, הוצאת ילדים מחזקת הוריהם, התערבויות המקדמות כישורי הורות ומערכות תמיכה, המצב בישראל והמלצות למדיניות. 

רוצים לדעת על מחקרים, הרצאות וסרטונים חדשים במאגר?
הרשמו ל"קול הידע" – מידעון משאבי הידע של בית איזי שפירא
 מאגר הידע