מאגר הידע

 

מאמרים

 • יצחק הירשברג – פסיכותרפיסט, מנהל המרכז לטיפול רגשי בילד ובמשפחה, בית איזי שפירא
  עם הגל השני של וירוס הקורונה מובן כי המצב הנוכחי של על גווניו השונים יימשך עוד תקופה לא קצרה. למצב זה יש השפעה נפשית על הילד ועל ההורים, ובמידה רבה יותר אצל ילדים עם מוגבלות התלויים במידה רבה בעזרה ובתמיכה של הסביבה. המאמר מציע כמה דרכים שיקלו על הילד ועל ההורים להתמודד עם המצב, לנסות ולקבל את הדברים כמו שהם אבל גם למצוא את הכוחות להחליט איך נוהגים כלפיהם.

   

 • רז טננבאום – קלינאית תקשורת ומרכזת תא קלינאיות תקשורת במרכז דה לו, בית איזי שפירא

  רחלי בלום – קלינאית תקשורת, המרכז לייעוץ טכנולוגי, בית איזי שפירא
  הקורונה עדיין כאן וגנים, כיתות ומסגרות חינוכיות שלמות שנכנסים לבידוד בבלוג על טיפולים מרחוק ב- zoom, שדרוג טיפול תת”ח מרחוק, רעיונות/המלצות.

 • שירלי קני – מייסדת ומנהלת שותפה, עמותת אבני דרך לחיים
  דנה דימנט – יוצרת קולנוע, פעילה חברתית ויועצת בתחום האוטיזם
  המאמר מבקש לתת לאנשים ללא מוגבלות להבין את החיים בתוך החוויה של מוגבלות כדבר חברתי.
  בעזרת משבר הקורונה נבחן היכן הסדר החברתי גורם לאנשים להיות מוגבלים, לחוש מצוקה, לתפקד אחרת. ואולי בכך להבין את המוגבלות בימי השגרה.

 • ד”ר עופר עמרני – מנהל רפואי, מרפאת השיניים, בית איזי שפירא
  טיפולי שיניים הם חוויה לא פשוטה לכל אחד, לא כל שכן כשמדובר באנשים עם אוטיזם. ד”ר עופר עמרני, התארח ב –ynet וסיפר על גישת המרפאה להתמודדות עם הקשיים במתן טיפולי שיניים לאנשים עם אוטיזם ומוגבלויות שכליות.

 • הוועדה לזכויות אנשים עם מוגבלות, והנציג המיוחד מטעם מזכ”ל האו”ם לעניין מוגבלות ונגישות
  הנחיות המדגישות את הצורך להתמקד במאפייניה וצרכיה המיוחדים של אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות שהוציאו ארגון הבריאות העולמי וארגון האו”ם.
  להצהרה

 • ד”ר דליה נסים – מנהלת תכניות לימודים, מכון טראמפ, בית איזי שפירא
  ד”ר בנימין הוזמי – מנהל אקדמי, בית איזי שפירא
  מודל “נתיב נגיש לתעסוקה” מוצג במסמך זה, ומבוסס על תכנית ייחודית אשר פותחה במכון טראמפ שבבית איזי שפירא, ועיקרה הכשרה מקצועית באמצעות מודל עבודה כוללני האוגד היבטים תעסוקתיים, רגשיים ואסטרטגיות מגבירות השתלבות.

 • ליטל ברלב, מריאלה יאבו, הילה רימון-גרינשפן, יניב אורן, לייה מורן-גלעד – צוות מוגבלויות (חטיבת המשפחה), מכון מאיירס-ג’וינט-ברוקדייל
  מסמך זה סוקר את מערכת החינוך בהקשר של ילדים עם מוגבלות ואת התמיכה שהם ומשפחתם מקבלים בעת משבר הקורונה, תוך מיקוד בכמה מדינות מרכזיות.

   

 • עריכה: טובה אליאסף – מנהלת ספרייה ומרכז מידע, בית איזי שפירא
  במיוחד לימי וירוס קורונה – מאמרים וקישורים למידע ולפעילויות.

 • יעל שדלובסקי פרס – מפקחת ארצית על תחום הריפוי בעיסוק באגף הדיור, מנהל מוגבלויות, משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים
  בערכה מידע על התערבות בשעת משבר ושפע של פעילויות הפגה באמצעים דיגיטליים (וחינמיים) או אחרים. הפעילויות מותאמות לרמות תפקוד שונות ולתחומי עניין מגוונים.

 • ד”ר דליה נסים – מנהלת תכניות לימודים, מכון טראמפ, בית איזי שפיראא
  המאמר מפנה זרקור לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בימים אלה של וירוס קורונה והצוות המטפל בהם: הנחיות, רעיונות ועצות להתערבות.

רוצים לדעת על מחקרים, הרצאות וסרטונים חדשים במאגר?
הרשמו ל"קול הידע" – מידעון משאבי הידע של בית איזי שפירא
 מאגר הידע