מאגר הידע

 

תעסוקה

 • עורך: ד”ר בנימין הוזמי
  כל מאמרי הגיליון בטקסט מלא לקריאה והורדה.

 • יובל בגנו – מעריב Online
  רוב האנשים עם מוגבלויות ולקויות הלמידה נשארים במקום עבודתם מחשש שלא ימצאו חלופה, כך על פי מחקר חדש. עוד עולה כי עובדים עם מוגבלות חשים קשיים במקום העבודה עקב שכר נמוך ויחס מפלה.
  ראיון עם ד”ר בנימין הוזמי, מנהל אקדמי ומשאבי הידע בבית איזי שפירא על מחקר שערך עם פרופ’ שירלי ורנר ובוגרים של האוניברסיטה המשולבת.

 • עורך: ד”ר בנימין הוזמי
  כתב העת מוגבלות וחברה: מחקר ופרקטיקה יוצא לאור על ידי בית איזי שפירא מתוך הכרה בחשיבות פיתוח ידע רב־תחומי והעמקת שיח מקדם־שוויון בשדה המוגבלות.
  כל הגיליונות
  2023
  2022

 • ד”ר דליה נסים – מנהלת תכניות לימודים, מכון טראמפ, בית איזי שפירא
  ד”ר בנימין הוזמי – מנהל אקדמי, בית איזי שפירא
  מודל “נתיב נגיש לתעסוקה” מוצג במסמך זה, ומבוסס על תכנית ייחודית אשר פותחה במכון טראמפ שבבית איזי שפירא, ועיקרה הכשרה מקצועית באמצעות מודל עבודה כוללני האוגד היבטים תעסוקתיים, רגשיים ואסטרטגיות מגבירות השתלבות.

 • עריכה: טובה אליאסף – מנהלת ספרייה ומרכז מידע, בית איזי שפירא
  הסברים וקישורים למידע רחב על פטור ממס הכנסה לנכים או עיוורים ועל נקודות זיכוי ממס הכנסה בגין מוגבלות.

 • עריכה: טובה אליאסף – מנהלת ספרייה ומרכז מידע, בית איזי שפירא
  הסבר על החוק וקישורים למידע רחב.

 • עריכה: טובה אליאסף – מנהלת ספרייה ומרכז מידע, בית איזי שפירא
  קישור והסבר על החוק.

 • הילה רימון–גרינשפן – חוקרת עצמאית בתחום המוגבלויות, יועצת, המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית של אגודת עמי והקריה האקדמית אונו
  ד״ר מיכל טנא רינדה – מרפאה בעיסוק ומורשית נגישות השירות, מרצה בחוג לריפוי בעיסוק, הקריה האקדמית אונו, מנהלת התוכנית נגישות היא לא רק רמפה, ישראל מעבר למגבלות, ג’וינט ישראל, יועצת, נגישות עבור אנשים עם מוגבלות נפשית, המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית של אגודת עמי והקריה האקדמית אונו
  אורנית אבידן זיו – מרפאה בעיסוק ומורשית נגישות השירות, מנהלת המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית של אגודת עמי והקריה האקדמית אונו
  ד״ר שירה ילון-חיימוביץ – מרפאה בעיסוק ומורשית נגישות השירות. דיקנית הסטודנטים וראש המרכז לאקדמיה שוויונית, הקריה האקדמית אונו ראש המכון הישראלי להנגשה קוגניטיבית של אגודת עמי והקריה האקדמית אונו
  המאמר עוסק בהנגשה קוגניטיבית בסביבת העבודה. הוא מציע הגדרה להנגשה קוגניטיבית, דן במאפיינים עיקריים של א/נשים עם מוגבלות קוגניטיבית והשפעתם על ההתנהלות בסביבת העבודה, ולבסוף מציע מודל ראשוני להתייחסות מובנית להנגשה קוגניטיבית במסגרתו מוצגים עקרונות לצד דוגמאות פרקטיות להנגשה קוגניטיבית בהתאם למרכיביה השונים.
  המאמר התפרסם לראשונה בכתב העת “עניין של גישה”.

 • מרגלית פילר – סמנכ”ל שירותי קהילה, עמותת אלווין ישראל
  ד”ר מיכל פוקס-וילף – עו”ס, מנהלת סניף חיפה והצפון – עמותת אלווין ישראל
  במאמר על מודלים ומגמות פורצות דרך בנוגע להעסקתם של אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בעבודה בקהילה, ויצירת תכניות התערבות מעבריות לתלמידים, כבסיס לבניית הזהות התעסוקתית ותחושת מסוגלות עצמית תעסוקתית. כמו כן מודגשת בו מקומה של  האחריות החברתית ביצירת שוויון זכויות והזדמנויות בתעסוקה, באמצעות יצירת הנגשות והתאמות.

 • בית איזי שפירא
  במכון טראמפ הפועל בבית איזי שפירא, פותחה תוכנית חדשנית וייחודית הנקראת “נתיב נגיש לתעסוקה”, שמטרתה לתת הכשרה תעסוקתית ולהקנות כלים מתאימים לאנשים עם מוגבלות, כדי שיוכלו להשתלב בשוק העבודה ולהחזיק במשרות ותפקידים מקצועיים, כחלק מהיותם שווים בין שווים.

רוצים לדעת על מחקרים, הרצאות וסרטונים חדשים במאגר?
הרשמו ל"קול הידע" – מידעון משאבי הידע של בית איזי שפירא
 מאגר הידע