מאגר הידע

 

ידע כללי

 • ג’ין יודס – מנכ”לית, בית איזי שפירא
  מצגת בנושא “החברה האזרחית כמנוף להפצה ולהטמעה של שירותים ותכניות חדשניים ואיכותיים” שהוצגה בכנס השנתי של המרכז לחקר החברה האזרחית והפילנתרופיה ומיזם ההתנדבות הישראלי. 

 • שוש קמינסקי – ממונה על החטיבה הקהילתית ופיתוח משאבי ידע, בית איזי שפירא
  המיפוי מציג תמונה רחבה של נתונים אודות ילדים בגיל הרך מהחברה הבדואית בנגב, סוקר את השירותים והמענים הקיימים כיום ואת הפערים והצרכים כפי שעלו מתוך הנתונים ומראיונות עם אנשי המקצוע. לממצאים נוספו גם תובנות ונוסחו המלצות לפעולה. 

 • Zero project – Essl Foundation
  בשנת 2018 התמקד המחקר של Zero Project בנושא נגישות. הדו”ח השנתי מציג את המדיניות והפרקטיקות שנבחרו כחדשניות ביותר, וביניהם פרויקט “פארק חברים” של בית איזי שפירא.

 • יצחק הירשברג – פסיכותרפיסט, מנהל המרכז לטיפול רגשי בילד ובמשפחה, בית איזי שפירא
  מאמרו של יצחק הירשברג עוסק בשאלות האם יש הבדלים בין נכות של נשים לנכות של גברים, מהי התייחסות הסביבה לנכות של גבר לעומת התייחסותה לנכות של אישה,  ובמה שונים הדימוי והתפיסה העצמיים אצל גבר או אישה עם מוגבלות. 

 • קלאודיה קובי – אם מייסדת וחברת ועד מנהל, מפתחת התפיסה החינוכית של כנפיים של קרמבו
  מירב זייגר-קובר – פסיכולוגית חברתית ומנחה מקצועית, כנפיים של קרמבו
  מירב בועז – מ”מ מנכ”לית וסמנכ”לית פיתוח משאבים וקשרי חוץ, כנפיים של קרמבו
  המאמר בוחן את התפיסה האידיאולוגית של תנועת “כנפיים של קרמבו”, השפה המדוברת בה והמבנה שלה, לאור גישות השמות במרכז את האדם, הסובייקט, ומציעות דרכים לשילובו בכלל החברה

 • פרופ’ ג’ודית הולנווגר – אוניברסיטת ציריך, שוויץ וארגון הבריאות העולמי
  מצגת שליוותה את הרצאתה של פרופ’ ג’ודית הולנווגר על המודל לבריאות ותפקוד של ארגון הבריאות העולמי ויישומו עבור ילדים ובני נוער. 

 • ג’ין יודס – מנכ”לית, בית איזי שפירא
  אביטל ינובסקי – ניהול גיוון בתעסוקה
  הרצאתה של ג’ין ג’ודס, מנכ”לית בית איזי שפירא, נישאה בכנס של ארגון Zero project בנושא תעסוקה והכשרה תעסוקתית לאנשים עם מוגבלות. ההרצאה עוסקת בדרך שבה בית איזי שפירא ממנף תכניות לכדי שינוי והשפעה ברמה הלאומית ואף הבינלאומית. אביטל ינובסקי הוסיפה ותיארה את התכנית ההכשרה במידענות עסקית לאנשים עם אספרגר שהתקיימה בבית איזי שפירא ולה הייתה שותפה.  

 • ד”ר מאיה דנק, מנהלת פרויקט
  ד”ר ברברה רוזנשטיין, מעריכה ראשית
  ד”ר יהודית זמיר, מעריכה
  תנועת הנוער “כנפיים של קרמבו” פועלת מתוך חזון לשילוב ילדים עם צרכים מיוחדים במסגרת תנועת נוער  נורמטיבית. המחקר הנוכחי בחן את השפעתה של תנועת “כנפיים של קרמבו” על שני מעגלי השפעה עיקריים: החונכים והוריהם. הדו”ח מציג את האופן בו התבצע המחקר, מטרות ההערכה, שאלות המחקר ושיטותיו, את הממצאים וניתוחם, ודן במשמעויות ובמסקנות האופרטיביות העולות מניתוח זה.

 • Zero project – Essl Foundation
  החוברת מתארת שמונה פרויקטים חדשניים ומיוחדים העוסקים בהתערבות מוקדמת בגיל הרך.
  ההתמקדות היא במדינות מרכז ומזרח אירופה.

 • החוברת מציגה הצעות להרצאות של ארגונים ממדינות שונות לקראת הכנס החמישי של  Zero Project  שעיסוקו מדיניות ופרקטיקה חדשנית עבור אנשים עם מוגבלות בנושאי חינוך משלב וטכנולוגיות מידע ותקשורת.

עמוד 1 מתוך 212
רוצים לדעת על מחקרים, הרצאות וסרטונים חדשים במאגר?
הרשמו ל"קול הידע" – מידעון משאבי הידע של בית איזי שפירא