מאגר הידע

לשיר ביחד! בכל מיני צורות…

רחלי בלום - קלינאית תקשורת, המרכז לייעוץ טכנולוגי, בית איזי שפירא

2018

בגנים שלנו, כמו בכל גן, הגננות מלוות את שירי המפגש בתנועות גוף וידיים. בשירים שאנו שרים אצלנו בגנים, רוב תנועות הגוף והידיים הן בעצם סימנים מוסכמים מתוך שפת הסימנים הישראלית, שאנו מכנים ג'סטות. הבחירה בסימנים מתוך שפת הסימנים הישראלית, מאפשרת לילדים להיחשף אל אוצר מילים מסומנות גדול וקבוע החוזר על עצמו פעמים רבות בשגרת היום הגנית וכך להרחיב את יכולות התקשורת וההבעה שלהם.

בשנים האחרונות, כדי לעודד את השימוש בשפה מסומנת גם בבית, הקימו הגננות וקלינאיות התקשורת קבוצות WhatsApp גניות בה חברים הורי הילדים מהגן. הקבוצות הגניות התפתחו עם השנים.. בהתחלה, נהגנו לצלם את אחת הגננות בסרטון של שיר מסומן, ופרסמנו את אותו סרטון בכל הקבוצות הגניות. לאחר פירסום כמה סרטונים ופידבקים מההורים ומהילדים, הבנו שהילדים יותר מתחברים ונהנים מסרטונים בהם מצולמת דווקא הגננת שלהם ומאז אנו משתדלים שבכל סרטון יופיעו כל הגננות או שכל גן יפרסם סרטון שהכינה הגננת שלו.

התגובות לסרטונים מרגשות כל פעם מחדש- מדי פעם אנחנו מקבלים סרטונים של משפחות שלמות מסמנות או של אחים גדולים שהחליטו ללמוד בעצמם את השיר המסומן ושרים אותו יחד עם אחיהם הקטנים. :

אז לכבוד ט"ו בשבט הקרב ובא, החלטנו לשתף אתכם בשני סרטונים שהועברו בקבוצות הWhatsApp הגניות. הראשון, של הגננת שירי מגן חיפושיות ששרה את השיר "חג היום לגן":

 

בסרטון השני, השיר "בחצר של סבא" בביצוע הגננות המוכשרות מעיין וטלי. בסרטון זה, השיר מלווה בסימנים והצבעה על סמלים לתקשורת. סרט תת"חניקי לגמרי!

אז שיהיה חג אילנות שמח!

 

צוות המרכז הטכנולוגי בבית איזי שפירא מנהל בלוג מקצועי בתחום הטכנולוגיה המסייעת. בבלוג מתפרסמים פוסטים שוטפים הכוללים רעיונות לשימוש בטכנולוגיה מסייעת (AT), חשיפה לאפליקציות וטכנולוגיות שונות בתחום החינוך והטיפול בילדים ובאנשים עם מוגבלות, וניתן למצוא בו רשימת אפליקציות מומלצות על פי תחומים עם קישורים להורדה.
הבלוג מפורסם בשלוש שפות- עבריתאנגלית וערבית.

לקריאת הבלוג לחץ על התמונה

 

 

מאמריםהתזמון הוא הכל: פיתוח מודל חדש למתן שירותי טכנולוגיה מסייעת בישראל במהלך מגפת קורונה (COVID-19)
ספרים וחוברותטכנולוגיות ואפליקציות בבריאות הנפש
וובינרים והרצאותמפגש בנושא “זה לא רק בית חכם – שימוש בטכנולוגיות ואפליקציות בבריאות הנפש”
 • מוגבלויות:

  כלל המוגבלויות

 • נושאים:

  טכנולוגיה - טכנולוגיה ככלי מקדם איכות חיים

 • מילות מפתח:

 • קהלים:

  הקהל הרחב, קהל מקצועי

 • לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר :

   09-7701218


   הדפסה

 מאגר הידע