קורס שילוב אומנויות ככלי שיקומי

מטרות הקורס: הקורס יקנה למשתתפים ידע עיוני ומעשי בעבודה יצירתית מול אוכלוסיות מיוחדות המתאימה לכל גיל. הקורס מתבסס על התפיסה הרואה באמנות אמצעי לביטוי עצמי והעצמה אישית ומדיום המפתח את כישוריהם הקוגניטיביים, הרגשיים, החברתיים והסנסו-מוטוריים של המטופלים, ומזמן להם פעילות המעשירה את עולמם.

בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בעבודה כמדריכים באמנות משקמת במרכזים לאוכלוסיות מיוחדות ברחבי הארץ.

תכני הקורס: * מפגש עם זרמים שונים באומנות  * הגדרת תפקיד, תפיסה וזהות מקצועית * הכרת האוכלוסיות המיוחדות * מפגש עם חומרים כלים וטכניקות עבודה מגוונות – תנועה, מוסיקה,  ביבליותרפיה, תאטרון בובות ועוד * פסיכולוגיה התפתחותית * שלבי התפתחות הציור הילדי *  דרכי טיפול וגישות שונות * הכרות עם מקצועות הבריאות * מקומה של היצירה כמובילה תהליכים לביטוי אישי וחוויתי

מתכונת הלימודים:

  • התוכנית בהיקף של 480 ש”א , מתוכן 110 ש”א התנסות ועבודה מעשית. 
  • הלימודים מתקיימים בימי שני, בין השעות: 09:00-16:30 
  • חמישה מפגשים בימי שישי במהלך השנה בין השעות 08:30-12:30 
  • שני מפגשי סדנא חווייתיים 
  • הלימודים יתקיימו במכון טראמפ, בית איזי שפירא, רעננה

תאריך התחלה: 11/10/21

קהל יעד: עובדי הוראה בחינוך הרגיל והמיוחד, מטפלים בתחום החינוך המיוחד והורים לילדים עם צרכים מיוחדים.

תעודה: מדריך בשילוב אומנויות ככלי שיקומי מטעם היחידה להשתלמות ולהדרכה, בית הספר לחינוך באוניברסיטת בר-אילן ומכון טראמפ ללימודי המשך בנכויות, בית איזי שפירא.

הקורס מוכר לשנת שבתון

מרכזת הקורס:

 גב’ אריאלה מדר, מרכזת הקורס- משקמת באומנות, בוגרת מכון טראמפ בבית איזי שפירא ובעלת   B.Aבשירותי אנוש. בעלת ניסיון רב בשילוב אומנויות בהדרכה שיקומית במגוון מסגרות של אנשים עם מוגבלות. מנכ”לית מיזם פרידה- מאירים את הדרך מחדש, מיזם חברתי לנשים שסטו מהדרך.  

למידע נוסף 09-7701219  | Rasid@beitissie.org.il