במסגרת הספורט הטיפולי, נקבעות בשיתוף המטופל ומשפחתו מטרות ייעודיות בתחום המוטורי, החברתי והרגשי אליהם המדריך מתייחס במהלך המפגש. המתאמן משובץ לטיפול פרטני או טיפול בקבוצה קטנה. הדגשים בטיפול הינם חיזוק ושימור מיומנויות מוטוריות, תחושות מסוגלות, הצלחה, יוזמה, התמודדות בקבוצה תוך ביטוי עצמי ומתן ביטוי לחברי הקבוצה. לצד התמודדות עם קושי ואתגר פיזי בליווי ותיווך של המדריכ/ה. 

 מדריכי הספורט הטיפולי במרכז הינם מדריכים שעברו הכשרה לעבודה עם אנשים עם מוגבלות, חלקם מורים לחינוך גופני וחלקם באים מתחום הספורט ומתמחים באוכלוסייה זו.  

המפגש הטיפולי כולל: התכנסות, תכנון משותף של המפגש, עבודה מוטורית בחללי הטיפול (חדר כושר/ חלל תנועה/ אולם אתגרים וחדר מציאות מדומה) לפי שיקול דעת המדריך. בסיום הטיפול ישנה רפלקציה  על הביצוע בשיתוף הילדים תוך עידוד לקבלת משוב.   

אופן הטיפול:רוב הפעילות מונחית באופן מילולי תוך מתן משוב על תהליך העבודה. המדריכים מספקים עזרה פיזית קלה, לפי הצורך. המדריכים שומרים על קשר ישיר עם ההורים באמצעות שיחות פנים אל פנים או שיחות טלפון. לרוב ההורים אינם נוכחים במפגש עצמו.  

 למי פונים? 

תהליך הקבלה הינו אישי וכולל העברת הפנייה או אישור רפואי או הצהרת בריאות לספורט טיפולי, מסמכים רפואיים רלוונטיים, מילוי שאלון ופגישת היכרות לצורך בדיקה וההערכה ראשונית, תיאום ציפיות וקביעת תכנית טיפול 

חשוב לדעת! 

ניתן לקבל החזר עבור טיפולים מקופות החולים. מומלץ לבדוק עם קופת החולים ולקבל אישור לכך לפני תחילת הטיפול.