בטקס מרגש חולקו פרסי אות החסד והשיוויון ע”ש ווילי וסיליה טראמפ לשנת 2013 ע”י משפחת טראמפ ובית איזי שפירא

תאריך עדכון: 15 באוקטובר 2013

טקס הענקת אות החסד והשיוויון בעבור מצויינות בתחום המוגבלות, נערך בכנסת ישראל, בחסות חברת הכנסת קארין אלהרר.

חברת הכנסת אלהרר נשאה דברים נרגשים:

ההיסטוריה מראה שבזכות אנשים שמרשים לעצמם לחלום  התקדמנו מהוקעה של אנשים עם מוגבלויות לעבר פתיחות, היכרות וקירבה.  החלום שאדם עם מוגבלויות יוכל להיות חלק מהחברה הוא חלום שהביא אותי באופן אישי להגיע לכנסת.

כדי לעצב מציאות – צריך לעצב תודעה.

השר שי פירון, ח"כ קארין אלהרר ונעמי סטוצ'ינר נשיאה מייסדת של בית איזי שפירא במלך הטקס

השר שי פירון, ח”כ קארין אלהרר ונעמי סטוצ’ינר נשיאה מייסדת של בית איזי שפירא

התפיסה היא שלאנשים עם מוגבלות יש זכות  להיות חלק מהחברה על כל המשתמע לכך: לחיות, לעבוד וללמוד בשוויון ובזכות ולא בחסד.  אני מבקשת לברך את בית איזי שפירא, ארגון מבורך שהיווה ומהווה לי השראה  עד  היום.  ארגון שהוא מודל ולא רק בישראל , אלא גם בעולם, כיועץ מיוחד לאו”ם. אני מברכת את הזוכים, ומודה למשפחת טראמפ  – המוקירה את אלו הנלחמים לשוויון הזדמנויות.”

 שר החינוך, הרב שי פירון, כיבד אותנו בנוכחותו והעניק את הפרס לזוכים, יחד עם מר ג’ולס טראמפ – נציג משפחת טראמפ, וג’ין יודס – מנכ”לית בית איזי שפירא.

השר ציין בדבריו כי:

הגעתי היום לכאן כי מדובר באירוע משמעותי,  חשוב ובעל ערך, ובגלל שאני מרגיש חוב גדול, מוסרי ואישי למשפחת טראמפ על מה שהיא עושה בישראל בכלל וספיציפית בתחום זה.

בני התחנך בגן של בית איזי שפירא ועל כך אני חב להם תודה אישית.

אני מבקש להדגיש את נקודת התרבות במדינת ישראל  השאלה היא השפה והשיח. אנחנו חייבים לעשות שינוי תרבותי, ערכי, שיעביר אותנו משיח של חסד לשיח של שוויון.  יש לדבר על הזכות של כל ילד וילד להגיע למערכת החינוך הרגילה בזכות ולא בחסד. חשוב שהשיח יהיה כזה שלא כל מעלית תיהפך להיות מבצע חסד מופלא.  השינוי הזה הוא מחוייב המציאות  כי  המצב כיום מאיים על נשמת אפה של מדינת ישראל, כמי שבאה לבטא מוסר יהודי שורשי ועמוק.

השיח צריך להיות שונה לחלוטין ממה שכיום נהוג. יש לייצר שינוי תרבותי שייצר מחדש אתוס של חברה מוסרית שיודעת שכל אדם באשר הוא אדם  מגיע לו להיות חלק מהחברה. אנשים המקבלים את השונה הם אנשים שגם מקבלים את עצמם. אני מקווה שהיום הזה יהיה עוד צעד  אחד בשינוי  תרבותי מקיף במדינת ישראל.”

 המשתתפים בטקס נהנו מנגינתו המופלאה של רועי גינת, נער בן 16 שהקסים את כולם בכישרונו הנדיר.

רועי גינת, משפחתו ואביעד שטיין חברו הקרוב שמלווה אותו בנגינתו.

רועי גינת, משפחתו ואביעד שטיין חברו הקרוב שמלווה אותו בנגינתו.

רועי ריגש את כולנו בזכות נגינתו ובזכות רוח הניצחון מעוררת ההשראה שלו – רועי נלחם בסרטן, ניצח, איבד את מאור עיניו אך לא ויתר, והוא ממשיך לנגן.

 אות החסד והשוויון ע”ש ווילי וסיליה טראמפ ז”ל, בעבור מצוינות בתחום המוגבלויות, מוענק מדי שנתיים ל-2 אנשים או ארגונים בישראל  שנמצאו ראויים לכך, כהוקרה על תרומה חשובה בתחום המוגבלויות בישראל.

האות ממקד את תשומת הלב הציבורית בנושא המוגבלות בקהילה.

השנה נבחרו :

מר גיא פינקלשטיין, מוביל עמותת לשם, עבור פעילותו המתמדת והמקצועית חסרת הפשרות להנגשת ההשכלה הגבוהה לסטודנטים עם לקויי למידה, הפרעת קשב ומוגבלויות נוספות.

הגב’ מרים פריאר, מייסדת עמותת שלהבת, עבור פעילותה המסורה ויוצאת הדופן לשיקום נכים ושילובם בסביבה תומכת בקהילה, פעילות שהופכת בימים אלו לדוגמה וכמודל לאימוץ במוסדות נוספים בארץ.

לזוכים מוענק פרס כספי תרומת משפחת טראמפ, באמצעות בית איזי שפירא, על מנת להבטיח המשכיות ולהפוך את האות למסורת יוקרתית.

לתמונות נוספות מהאירוע…

DSC_4389

שר החינוך הרב שי פירון, ח”כ שולי מועלם, נעמי סטוצ’ינר, ח”כ קארין אלהרר, וג’ין יודס

 
מציינים את חודש הגאווה! על הבמה – אירועי חודש הגאווה עם קבוצת גאווה ומוגבלות

מציינים את חודש הגאווה! על הבמה – אירועי חודש הגאווה עם קבוצת גאווה ומוגבלות

חברות וחברי קבוצת המנהיגות הארצית גאווה ומוגבלות של בית איזי שפירא פעלו כדי להנגיש את אירועי הגאווה ואת שירותי הקהילה הגאה בכלל ללהט”בקים עם מוגבלות. לאחר עבודה ממושכת מול @עיריית תל אביב ו- @המרכז הגאה הונגשו האירועים וניתנה לנו הבמה להשמיע קולנו ולהיראות באירוע הפתיחה של המצעד. ענבל רייכלר ועטר […]

מוזמנים לקרוא: כתבה בכלכליסט על שיתוף הפעולה ארוך השנים שלנו עם מתכנתי SAP

מוזמנים לקרוא: כתבה בכלכליסט על שיתוף הפעולה ארוך השנים שלנו עם מתכנתי SAP

אנחנו רוצים לספר לכם על שותפינו לדרך בכתבה שפורסמה ב- Calcalist כלכליסט הכתבה מספרת על שיתוף פעולה מרגש עם עמיתנו ב- SAP Labs Israel . שיתוף פעולה ארוך שנים שבמסירות והשקעה משותפת פיתחנו יחד אפליקציות “משנות חיים” עבור ילדים עם מוגבלות. מוזמנים לקרוא, להפיץ ונשמח לתגובות! לכתבה המלאה: https://www.calcalist.co.il/local_news/article/hjt3l9iuc צפו […]

איך התרגשנו! מנחם ותחיה הורביץ ביקרו בבית איזי שפירא…ערוץ 12|תכנית חסכון

איך התרגשנו! מנחם ותחיה הורביץ ביקרו בבית איזי שפירא…ערוץ 12|תכנית חסכון

אז למי שפיספס… משתפים אתכם בשידור פינתם של תחיה ומנחם הורביץ ב- תכנית חיסכון בערוץ 12. מנחם ותחיה תודה שבאתם לבקר אותנו נהננו והתרגשנו מאוד מביקורכם. מוזמנים לצפות:

0  תגובות