המרכז לתנועה וספורט

טיפולים

 • שוש קמינסקי - ממונה על החטיבה הקהילתית ופיתוח משאבי ידע, בית איזי שפירא
  האמנה בדבר זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות כוללת גם זכויות הנוגעות לספורט, נופש, פנאי ומשחק, ההכרה בזכותם של אנשים עם מוגבלות להשתתף במגוון רחב של פעילויות אלו מייצגת התפתחות חשובה בביטוי של זכויות חברתיות. המאמר מפרט ומסביר את סעיפי האמנה העוסקים בכך.

 • שוש קמינסקי – ממונה על החטיבה הקהילתית ופיתוח משאבי ידע, בית איזי שפירא
  הודות ליכולת הייחודית של הספורט להתעלות מעל למחסומים לשוניים, תרבותיים וחברתיים, הוא משמש פלטפורמה מתאימה במיוחד ליישום אסטרטגיות של השתתפות, הכללה והתאמה. המאמר סוקר את פעילות האו"ם בנושא הספורט בכלל ובהקשר לאנשים עם מוגבלות בפרט.

 • סו זהבי, מרכז לתנועה ולספורט, בית איזי שפירא במרכז לתנועה וספורט של בית איזי שפירא פותח מודל עבודה ייחודי המתבסס על עקרונות של "ניתוח יישומי של ההתנהגות" בפעילות הגופנית. המודל מאפשר גם לילדים המתקשים להשתלב חברתית להשתתף בפעילות גופנית המותאמת ליכולותיהם וצורכיהם. המאמר מתאר את המודל ומדגים אותו באמצעות תיאורי מקרה.
 • דקל בורובסקי - מדריך לפעילות גופנית מותאמת, המרכז לתנועה וספורט, בית איזי שפירא
  המרכז לתנועה וספורט בבית איזי שפירא מתמחה בפעילות גופנית ובהעצמה חברתית. בפעילות משולבים מרכיבים טיפוליים וספורטיביים. הפעילות הינה מובנית, בקבוצות קטנות, עם דגשים על התחום הגופני, ההתנהגותי והחברתי. האווירה המוגנת והתומכת בקבוצה מאפשרת תחושת נוחות והעזה.
  החוברת מתארת פרויקט שילוב של אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה באמצעות פעילות גופנית.

bird bird


מעמד יועץ מיוחד למועצה הכלכלית-חברתית של האו"ם משנת 2012כל הזכויות שמורות לבית איזי שפירא © 2013. תנאי שימוש | בית איזי שפירא, רחוב איזי שפירא, ת.ד. 29 רעננה. טלפון-09-7701222, פקס-09-7701644

עיצוב ע"י שאפו קריאייטב - פיתוח ע"י עידו פישמן
Feed Back