טיפולים קבוצתיים

לילדים ונוער – מגיל 4-21 שנה, הלומדים במסגרות רגילות או מיוחדות. הרכב הקבוצה נקבע לפי תפקוד דומה וצרכים דומים של המשתתפים, המאפשרים לכל אחד להתפתח ולהתקדם.

קבוצות הילדים והנוער, מכוונות לשיפור יכולות ולצמצם פערי התפתחות  באמצעות תרגול מיומנויות מוטוריות.

יש רצף הנע בין תכנון משימות אישיות לכל ילד לבין פעילות המדגישה שיתוף פעולה בין חברי הקבוצה ודיאלוג ביניהם. רוב הקבוצות נעות על פני רצף זה במהלך השנה.

יש קבוצות שתפעלנה תוך דגש רב על אתגרים אישיים לעומת קבוצות שבהן המשימות מציבות אתגרים קבוצתיים. לדוגמה שיעור של עבודה בתחנות המציבות אתגרים אישיים לעומת עבודה במרחב פתוח היוצר קשר ושיתוף פעולה בין המשתתפים.

נעשה שימוש במכלול הכוחות והיכולות של משתתפי הקבוצה באופן המתמרץ ו"מושך מעלה" את הילדים החלשים בתחום מסוים (מוטורי או התנהגותי) לקחת דוגמא טובה מאחרים .

למבוגרים – מגיל 20 ומעלה עם מוגבלויות קלות עד מורכבות, אשר עבורם אינטראקציה חברתית מגבירה מוטיבציה להתאמן ולהתמיד בפעילות.

קבוצות המבוגרים מתקיימות בחדר כושר שיקומי. יצירת אינטראקציה חברתית מגבירה מוטיבציה להתאמן ולהתמיד בפעילות, תוך מתן דגש על צרכים אישיים.

הפעילות משקמת את היכולות האורתופדיות והגופניות שניזוקו מבעיות/ מחלות. היא מאפשרת להחזיר את השליטה במשקל הגוף ולחזור לבצע פעילות ספורטיבית כדבר שגרתי כחלק מאורח חיים בריא.

הפעילות מכוונת לשיפור כללי של הכושר הגופני תוך עלייה במסת השריר ובצפיפות העצם, שיפור קרדיווסקולארי (סבולת לב ריאה), שיפור קואורדינציה, שיפור יציבה ושיווי המשקל, שמירה ושיפור על טווחי תנועה.

בטיפולים הקבוצתיים משולבים אלמנטים טיפוליים ואלמנטים ספורטיביים אישיים וקבוצתיים. באמצעות התנסות ספורטיבית נרכשות מיומנויות מוטוריות כמו : זריקה ובעיטה בכדור, טיפוס וקפיצה, מיומנות שימוש במכשירי חדר הכושר ומיומנויות משחק ספורטיבי. התהליכים הקבוצתיים מניבים שיפור בביטחון עצמי, חיזוק תחושת מסוגלות אישית ותחושת שייכות חברתית.

לפרטים והרשמה: לימור 09-7701235 racheli@beitissie.org.il