המרכז לתנועה וספורט

החזון – להיות  בריא בגוף ובנפש, לתפקד באופן עצמאי ולקחת חלק בחיי הקהילה.

ספורט טיפולי מאפשר להתמודד באופן חיובי עם קשיים מאחר ופעילות גופנית משפיעה לטובה על בריאות הגוף והנפש. בכוחה לתרום לשיפור תחושת הביטחון  העצמי, הערנות והריכוז לצד מיתון כאבים והגברת רגיעה במצבי מתח .

מרכז תנועה וספורט מציע  פעילות גופנית מותאמת ככלי טיפולי לילדים ולמבוגרים, בקבוצות קטנות או  בטיפול פרטני, באווירה מוגנת ותומכת.

ילדים

הדגש הוא  בפיתוח כישורים חברתיים באמצעות פעילות גופנית מותאמת .

הפעילות מתבססת על חיזוק יכולות מוטוריות (כוח, שיווי משקל) והתנהגותיות(איפוק והתמדה), המובילות את הילד  לשיפור בכישוריו החברתיים(כמו התמודדות עם מצבים מאתגרים, יוזמה).

לעיתים הילדים אינם משתלבים בפעילויות ספורטיביות בקהילה ומתקשים לתפוס את מקומם בחברת הילדים, הם בוחרים לשבת מול מחשב וטלוויזיה.

ההבנה של תרומת הספורט להתפתחות מוטורית וחברתית של ילדים מניעה הורים לשלב את ילדיהם בחוגי ספורט  כבר מגיל צעיר.

מבוגרים

הדגש הוא בשיפור התפקוד היומיומי (ADL), איכות החיים והשילוב בחברה. ההתערבות היא בשיקום גופני לאחר פגיעה או פציעה. הדגש  הוא על למידה כיצד להשתמש בגוף במצבו העכשווי ולממש את היכולות הקיימות חרף המגבלות . הפעילות הגופנית המותאמת היא המשך טבעי להתערבות רפואית ופארא-רפואית , והיא מאפשרת את שיקום הביטחון בגוף וביכולותיו .

אוכלוסיית היעד 

• ילדים ונוער בגילאי 4-18  שנים ,הלומדים במסגרות חינוכיות רגילות להם קשיים בקשב וריכוז (ADHD), חולשה בחגורת כתפיים, סרבול תנועתי , קשיים מוטורים קלים (DCD), קשיים בתקשורת (ASD) וקשיים חברתיים.

• ילדים ונוער  עם מוגבלויות הלומדים במסגרות חינוכיות מיוחדות.

• מבוגרים הזקוקים לתחזוקה גופנית ולשיקום גופני.

 מרכז הספורט הוא  חדשני וייחודי  בו 3  אולמות מגוונים: אולם אתגרים, אולם תנועה וחדר כושר.

“פינת קפה” עומדת לרשות ההורים וכן חלונות צפייה וטלוויזיה במעגל סגור, כדי לאפשר להורים לראות את הפעילות.

לפרטים והרשמה:  09-7701235 racheli@beitissie.org.il

sport brochure_new-01