המרכז לטיפול רגשי

בילד, במבוגר ובמשפחה

 • יצחק הירשברג - פסיכותרפיסט, מנהל המרכז לטיפול רגשי בילד ובמשפחה, בית איזי שפירא יצחק הירשברג מתאר את קשייהם של אחים החיים לצד אח פגוע, ומדגיש את הצורך להתייחס גם לילדים הנורמטיביים כביכול, אלו שפעמים רבות נושאים עול רגשי על כתפיהם בעקבות הפער בינם לבין האח הפגוע, עול שלרוב נותר לא מדובר ולא מטופל ומלווה אותם כל חייהם.

 • צופן אגמון - מטפלת במוסיקה ופסיכותרפיסטית, המרכז לטיפול רגשי, בית איזי שפירא לקויות למידה "הולכות עם הילד" לכל מקום ומשפיעות על החוויה הפנימית שלו, על עולמו הרגשי ועל אופן התפיסה שלו את המציאות. צופן אגמון מציעה במאמרה לחזק ילד כזה בטיפול רגשי, לעודד אותו למיצוי של הדברים בהם הוא טוב ומוכשר יחד עם העלאת המודעות העצמית לקשייו, וכמו כן לעזור להורים להכיל את ילדם.

 • עמית אדלשטיין, פסיכולוג קליני, המרכז לטיפול רגשי, בית איזי שפירא
  המאמר מתאר את קשייהם של ילדים ומבוגרים עם בעיות קשב וריכוז כפי שהם משתקפים בחוויה הרגשית והמנטלית אשר איתה הם חיים.

 • יצחק הירשברג - מנהל המרכז לטיפול רגשי בילד ובמשפחה, בית איזי שפירא
  לאחאות יש משמעות רבה בהתפתחות הרגשית האישית והבין אישית של ילדים. ליחסי אחים יש השפעה גם על החיים הבוגרים, על הזוגיות וההורות. המאמר מסביר ומתאר את מצבם של אחים לילדים ובוגרים עם נכויות.

 • יצחק הירשברג - מנהל המרכז לטיפול רגשי לילד ולמשפחה, בית איזי שפירא
  אצל ילדים עם קשיים מוטוריים מתלווים לעיתים גם קשיים נוספים, כמו הפרעות בקשב ובריכוז, לקויות למידה משמעותיות,  וקשיים על רקע רגשי. 
  המרכז לטיפול רגשי בבית איזי שפירא לקח על עצמו לתת מענה טיפולי לילדים ובני נוער כאלו ולבני המשפחה שלהם. 

 • צופן אגמון - מטפלת במוסיקה, המרכז לטיפול רגשי, בית איזי שפירא
  הטיפול הרגשי באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית שם דגש על מאפיינים פסיכולוגיים שונים המאפיינים את החוויה ואת העולם הפנימי של האדם עם המוגבלות השכלית. 
  המאמר מתאר את רציונאל הטיפול הרגשי, הקשיים המאפיינים אותו והפוטנציאל הגלום בו לעזרה לילדים ולבוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.

bird bird


מעמד יועץ מיוחד למועצה הכלכלית-חברתית של האו"ם משנת 2012כל הזכויות שמורות לבית איזי שפירא © 2013. תנאי שימוש | בית איזי שפירא, רחוב איזי שפירא, ת.ד. 29 רעננה. טלפון-09-7701222, פקס-09-7701644

עיצוב ע"י שאפו קריאייטב - פיתוח ע"י עידו פישמן
Feed Back